Irvine Welsh

Irvine Welsh

Irvinas Welshas gimė 1958 metais, Edinburge, Škotijoje. Šiame mieste praleido vaikystę ir paauglystę, baigęs mokyklą tapo televizijos mechaniku. Būdamas dvidešimties metė darbą ir persikėlė gyventi į Londoną, čia grojo gitara keliose pankroko grupėse. Kurį laiką buvo rimtai įjunkęs į heroiną ir amfetaminą. Gelbėdamasis nuo narkotikų metėsi prie kitokio gyvenimo būdo – ėmė spekuliuoti nekilnojamuoju turtu, grįžęs į gimtąjį Edinburgą baigė verslo vadybos studijas, dirbo miesto savivaldybėje, vėliau įsteigė konsultacinę firmą.

Vis dėlto, šiuos dalykus „suaugęs pankas“ galiausiai iškeitė į rašytojo plunksną. Dabar tai vienas garsiausių ir prieštaringiausiai kritikų vertinamų šiuolaikinių Didžiosios Britanijos rašytojų. Šiuo metu I. Welshas gyvena Dubline, Airijoje. Garsiausi jo kūriniai – romanai Trainspotting (1993, liet. „Traukinių žymėjimas“, pirmas leidimas 1998), Marabou Stork Nightmares (1995), Filth (1998), Glue (2001), Porno (2002), The Bedroom Secrets of the Master Chefs (2006), apsakymų rinkinys The Acid House (1994), drama You'll Have Had Your Hole (1998). Be to, autorius rašo kino scenarijus, režisuoja.

Autoriaus knygos

Irvine Welsh

Trainspotting

13.70 €   Kaina: 10,95 €

Choose us. Choose life. Choose mortgage payments; choose washing machines; choose cars; choose sitting oan a couch watching mind-numbing and spirit-crushing game shows, stuffing fuckin junk food intae yir mooth. Choose rotting away, pishing and shiteing yersel in a home, a total fuckin embarrassment tae the selfish, fucked-up brats ye've produced. Choose life.

Irvine Welsh

Traukinių žymėjimas

Neviltis ir juodžiausias humoras. Meilė ir purvas, geismas ir neapykanta, pavydas ir pasiaukojimas, išlikimas ir pralaimėjimas. Jokio moralizavimo, tačiau sykiu ir jokių happy end’ų.

Irvine Welsh

Purvas

9.55 €   Kaina: 8,00 €

Pagrindinė istorija, tai – iškreiptos Briuso psichikos ir nešvaraus jo pasaulio paveikslas, pasakojantis apie didžiausias Britanijos darbininkų klasės problemas. Pasakojimą Welsh’as kuria trijų veikėjų lūpomis.

Nuomonės