Eka Kurniawan

Grožis lyg žaizda

Romanas / 2018 / ISBN 978-609-427-338-4 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-337-7 (el. knyga) / 456 psl. / Kietas viršelis / Iš anglų kalbos vertė Vaida Kelerienė / Dizainerė Lina sasnauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.56/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Nėra baisesnio prakeiksmo, kaip pagimdyti gražią mergaitę pasaulyje vyrų, koktesnių už rujojančius šunis.“

Vieną audringą popietę iš kapo, kuriame buvo palaidota prieš dvidešimt vienerius metus, pakilo nuostabaus grožio Indonezijos prostitutė Devi Aju, kad atsikeršytų už prakeiksmą, tekusį jos šeimai. Apelsinmedžių ir karambolos medžių apsuptyje jos dukrų ir anūkių gyvenimas pilnas smurto, kraujomaišos, žudynių, beprotybės ir širdgėlos. Visos merginos kvapą gniaužiančio grožio – išskyrus vieną, kuri gimė neprilygstamai bjauri. Ir jos vardas Gražuolė.

Romano „Grožis yra žaizda“ veiksmas vyksta išgalvotame Indonezijos mieste Halimundoje. Tai nešvankios leksikos nestokojantis epinis pasakojimas apie bebaimes moteris ir silpnavalius vyrus, apie komunistų vaiduoklius ir kerštingas dvasias, skaisčias princeses ir nuožmius banditus. Kartu tai ir satyrinis skausmingos Indonezijos praeities paveikslas, apimantis kone šimtmetį trukusio brutalumo – nuo olandų kolonijinių laikų ir japonų okupacijos iki revoliucijos ir nepriklausomybės paskelbimo, o paskui vėl diktatūros. Kartu supindamas istoriją su vietos legendomis, Eka Kurniawan sukuria fantastišką šedevrą su nuolat besigrumiančiomis tamsos ir šviesos jėgomis.

 

Apie autorių

Eka Kurniawan gimė Tasikmalajos mieste, Indonezijoje, 1975 metais. Studijavo filosofiją Gadjah Mada universitete, Yogyakartoje, yra išleidęs daug romanų bei apsakymų, tarp jų „Man Tiger“, „Love and Vengeance“ ir kt. Jo kūriniai išversti daugiau kaip į 24 kalbas, o romaną „Beauty is a Wound“ The New York Times įtraukė į 100 svarbiausių knygų sąrašą. Magiškojo realizmo metodą naudojantis autorius lyginamas su Gabrieliu García Márquezu arba su Haruki Murakami. Autorius laikomas vienu geriausių Indonezijos rašytojų.

Nuomonės