kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti / Namų tvarkytojos vadovas Spausdinimui

Lucia Berlin

Namų tvarkytojos vadovas

Novelės / 2019 / Minkštais viršeliais / Iš anglų k. vertė Eglė Naujokaitytė /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 5)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Lucia Berlin (1936-2004) rašė puikiai, bet nepastoviai, jos kūrybinis laikotarpis – septintasis–dešimtasis dešimtmečiai. Visa jos kūryba įkvėpta vaikystės, praleistos Vakarų Amerikos kalnakasybos miesteliuose, glamūriškos paauglystės Santjage, Čilėje, trijų nenusisekusių santuokų, kone visą gyvenimą trukusios kovos su alkoholizmu, vėlesnio gyvenimo etapo Berklyje, Naujajame Meksike ir Meksiko mieste bei įvairiausių smulkių darbų, kuriuos dirbdama rašytoja išlaikė save ir keturis vaikus. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje L. Berlin tvirtai laikėsi blaivybės ir rašė pastoviau. Tuo metu gavo „svečio rašytojo“ pareigas Kolorado universitete, o netrukus tapo dėstytoja. 2001 m. sušlubavus sveikatai rašytoja persikėlė gyventi pas artimuosius Pietų Kalifornijoje. Mirė 2004 m. Marinoj del Rei.

L. Berlin laikoma visų „stiprių moterų rašytojų“, tokių kaip Jennifer Egan ar Rachel Kushner, krikštamotė. L. Berlin per daug gerai žino gausybę tamsiausių gyvenimo užkaborių, kad ką nors vyniotų į vatą. Dėl to jos sunkiai užsitarnautas, bet išskirtinis tonas ir vizija tik įrodo: dėl tokių istorijų verta daug ką išgyventi.

Šis novelių rinkinys įtvirtina Lucią Berlin kaip puikią ir išskirtinę rašytoją, vertą plačiosios auditorijos dėmesio. 

„Šis iškalbingas novelių rinkinys atskleidžia Lucia Berlin kaip nepakartojamą gyvenimo stebėtoją ir kritikę didžiule širdimi – autorė ypač simpatizuoja protingoms ir  žodžio kišenėje neieškančioms moterims, kurių nelepina gyvenimas. L. Berlin pasakojimai kupini jausmingumo ir nepagražintos kalbos – jie tarsi istorijos, kuriomis dalinasi moteris ir vyras iš Tomo Waitso dainos, susitikę gūdžią lietingą naktį.“ The New York Times Book Review

„Šie tekstai pasakojami išskirtiniu, neįprastu ir prieš tai negirdėtu Amerikoje tonu.“ Vogue

Nuomonės

Ši rašytoja - tikras atradimas, "moteriškas Bukovskis", kaip ją vadina amerikeičiai. Kiekviena novelė tokio gilaus emocinio krūvio, kad nevalingai persisemi herojės emocijomis ir tiesiog esi "įvyniojamas į jos kailį". Jei rašo apie liūdesį - nejučia išrykšta ašaros, jei apie komiškus dalykus - kvatoji iš širdies...Retai pajuntamas toks skaitymo malonumas, kai rašoma tarsi apie kasdieniškiausius buitinius dalykus, bet su tokia išmone ir giliomis įžvalgomis, kad apima tikras laimės jausmas. Puiki knyga, lauksime ir kitos ;)