Jeff VanderMeer

Sunaikinimas

Romanas, mokslinė fantastika / 2019 / 208 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų k. vertė darius Kaunelis, redagavo Lolita Petrašiūnaitė, Asta Bučienė ir Aušra Karsokienė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 2)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Sritis X jau ilgus dešimtmečius nematoma riba atskirta nuo žemyno. Gamta baigia pasiglemžti paskutinius civilizacijos pėdsakus. Pirmoji ten apsilankiusi ekspedicija atrado tyrą rojų primenantį gamtos kampelį. Antroji baigėsi masine savižudybe. Trečiosios ekspedicijos nariai per tarpusavio konfliktus iššaudė vieni kitus... Vienuoliktosios ekspedicijos nariai grįžo nusilpę tarsi ankstesniųjų savo asmenybių šešėliai.

Romane „Sunaikinimas“, pirmoje Jeffo VanderMeerio „Pietinio pakraščio“ trilogijos dalyje, skaitytojas keliauja drauge su dvyliktąja keturių moterų ekspedicija. Tai antropologė, kartografė, ekspedicijai vadovaujanti psichologė ir istoriją pasakojant biologė. Jų misija – sudaryti vietovės žemėlapį, stebėti aplinką ir viena kitą ir stebėjimų duomenis registruoti. O svarbiausia – saugotis Sritį X apnikusio užkrato.

Mokslininkės nusiteikusios keisčiausiems nuotykiams, ir Sritis X pateisina jų lūkesčius. Merginos atranda nepaaiškinamą topografinę anomaliją ir keisčiausių gyvybės formų. Tačiau ekspedicijos likimą lems kai kas, nesusijęs su mįslinga vietove, ir paslaptys, kurias ekspedicijos narės nenorės atskleisti viena kitai.

Šis romanas – tai „Pietinio pakraščio“ trilogijos pirmoji dalis. Jis jau pelnė Nebulos apdovanojimą, pagal kūrinį pastatytas filmas (Annihilation, 2018).

„Knyga primena paslaptingą salą piešiantį J. Verno ar H. G. Welso nuotykių romaną, persipynusį su F. Kafkos košmarų pasauliu.“ Kim Stanley Robinson, rašytojas

Nuotrauka Kyle Cassidy.

Nuomonės