Buk with flowers

Charles Bukowski

Charles Bukowski gimė 1920 metais, Andernache, Vokietijoje. Kai jam sukako treji, šeima persikėlė į JAV. Užaugo Los Andžele, kuriame praleido didžiąją dalį savo gyvenimo. Pirmąjį savo apsakymą jis išspausdino dar 1944 metais, būdamas dvidešimt ketverių, o poeziją rašyti pradėjo gana vėlai – trisdešimt penkerių.

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari (gim. 1976 m.)  – eruditas, istorikas vizionierius iš Izraelio, laikomas vienu įtakingiausių šių laikų mąstytojų. Jis – stulbinamai populiarių knygų apie žmonijos istoriją „Sapiens“ (2011, liet. 2016) ir apie tikėtiną žmonijos ateitį „Homo Deus“ (2015, lietuviškas leidimas pasirodys 2018 m. ) autorius, Jeruzalės Hebrajų universiteto profesorius.

Aldous Huxley

Aldous Huxley

Huxley gimė 1894 m. turtingoje ir žinomoje britų šeimoje. Mokėsi prestižinėje Etono gimnazijoje. Paskui ten trumpam grįžo kaip prancūzų kalbos mokytojas. Tarp jo mokinių tada buvo ir Ericas Blairas, vėliau išgarsėjęs George'o Orwello pseudonimu. Ir nors Blairas ir daugelis kitų buvo sužavėti Huxley iškalbos gebėjimais, tačiau jį prisimena kaip nekompetentingą ir beviltišką mokytoją, negalėjusį suvaldyti klasės.

Darius Pocevičius

Darius Pocevičius

Darius Pocevičius (gim. 1968) yra rašytojas, vertėjas, publicistas, gidas, mėgstantis save vadinti tiesiog miesto tyrinėtoju. Parašė keturias knygas: dvi didelės apimties itin detalias iliustruotas istorines studijas apie Vilnių „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis“ (2018) ir „100 istorinių Vilniaus reliktų“ (2016), literatūros kritikos rinktinę „Rašytojų kūjis“ (2007), poezijos ir prozos knygą „Vieną kartą gyveno vienas žmogus“ (2003). Visas, išskyrus pastarąją, išleido leidykla „Kitos knygos“. 2017 m. pavasarį „100 istorinių Vilniaus reliktų“ nominuoti Vilniaus mero premijai. D. Pocevičiaus knygos apie Vilnių ypatingos tuo, kad pirmą kartą lietuviškai pateikia plačiai nežinomus faktus ir netikėtas įžvalgas apie Vilnių, dažnai prieštaraujančias įprastoms vadovėliuose ir turistiniuose giduose aptinkamoms nuostatoms.

Ieva Dumbrytė

Ieva Dumbrytė

Ieva Dumbrytė – naujas balsas lietuvių literatūroje.

William S. Burroughs

William S. Burroughs

Burroughsas išgarsėjo ir tapo kultine figūra 1959 m., pasirodžius „Nuogam kąsniui“ – šokiruojančiam satyriniam dvidešimt vienos dalies romanui, kuris, pasak kritikų, praplėtė ne vien Amerikos literatūrą, bet ir visą šio žemyno kultūrą. Šiuo kūriniu siekta atskleisti visą realybės siaubą – iš čia ir knygos pavadinimas (tai, beje, J. Kerouaco kūryba), pakomentuotas Burroughso: „parodykime jiems, ką jie valgo“. Knyga buvo garbinama dėl juodojo humoro ir maniakinių įžvalgų, bet dar labiau išgarsėjo dėl iš koto verčiančių nevaldomų nešvankybių ir kaprologinių bei sadistinių elementų srauto. Kūrinys sukėlė istorinę „Ugh“ diskusiją įtakingame britų savaitraštyje Times Literary Supplement, o Normanas Maileris pavadino W. Burroughsą „vieninteliu, galimas daiktas, dabar gyvenančiu genialiu amerikiečiu“.

Kurt Vonnegut

Kurt Vonnegut

Kurtas Vonnegutas gimė 1922 metais Indianapolyje, Indianos valstijoje (JAV). Studijavo chemiją ir mechaninę inžineriją. Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo kariuomenėje, buvo išsiųstas kariauti į Europą, čia pateko į Vermachto nelaisvę. Laikytas Dresdene, vienas iš nedaugelio kalintų amerikiečių, išgyvenusių 1945 m. Dresdeno bombardavimą.

Hunter S. Thompson

Hunter S. Thompson

Hunteris S. Thompsonas – rašytojas, pelnęs LSD garbinusio, nevaržomo gyvenimo manijos apsėsto ir į savinaiką linkusio Amerikos kontrkultūros stabo reputaciją. Savo gonzo žurnalistikos filtru persėmęs palaidą ir dekadentišką Amerikos kasdienybę. Būdamas gana tradicinių demokratinių pažiūrų, tuo pačiu buvo ir latentinis anarchistas, visuomet stengdavęsis užbėgti pražūtingai sistemai už akių.

Naomi Klein

Naomi Klein

NAOMI KLEIN – APIE LAISVOSIOS RINKOS PIKTADARYBES KATASTROFŲ ŽIDINIUOSE

Žygimantas Kudirka

Žygimantas Kudirka

Pirmąjį Ž. Kudirkos poezijos rinkinį „XXI a. Kudirka“ sudaro interaktyvūs eilėraščiai, literatūriniai remiksai, interneto poezija, neįprastų grafinių formų ir turinio tekstai. Skaitytojai gali susirašinėti su literatūriniu personažu elektroniniu paštu, išklausyti balso pašto skaitomą eilėraštį paskambinę nurodytu numeriu ar gauti eilėraštį trumpąja žinute.