Marina Abramović

Eiti kiaurai sienas

Memuarai /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 13)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Marina Abramović – viena garsiausių šiuolaikinių menininkių, performansų atlikėjų, prikaustanti milijonų žmonių dėmesį. Charizmatiška, paslaptinga, dramatiška, įkvepianti, nepalenkiama. Savo kūryba ji užmezga gilų ryšį tarp savęs kaip menininkės bei žiūrovo, tyrinėja kūno, proto, galimybes, provokuoja ir žavi jau daugiau nei keturis dešimtmečius.

Memuaruose „Eiti kiaurai sienas“ menininkė ironiškai, šmaikščiai ir jautriai pasakoja apie nepaprastą savo karjerą, kuriai būdingas bekompromisis pavojaus, baimės, skausmo ir išsekimo ribų peržengimas – dėl emocinių ir dvasinių transformacijų.

M. Abramović atvirai kalba apie kūną. Nepripažįsta aukos vaidmens net ir pasakodama apie savo nesėkmes, nepavykusius projektus. Čia nėra ir panašiose biografijose neretai pasitaikančio menininkės-moters dualizmo, kai pasakojama apie tai, ko menininkei teko atsisakyti dėl kūrybos. Pačiai Abramović kūryba yra aukščiau visko, ji – viena pirmųjų menininkių, nusprendusių neatskirti meno ir gyvenimo.

Tad ši knyga – ne tik energingos menininkės, kuriančios naujas meno sritis, kūrybos istorija, bet ir viena atviriausių, apmąstymų sukeliančių autobiografijų. Marina Abramović tampa įkvėpimo šaltiniu įvairių sričių menininkams iš viso pasaulio – daug jų prisipažįsta sekantys menininkės kūrybos principais. 

Nuomonės