Ed Yong

Manyje gyvena milijonai

Negrožinė literatūra / ISBN 978-609-427-317-9 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-316-2 (el. knyga) /

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.4/5 (Balsai: 5)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Kiekvieno gyvūno – vapsvos, varlės ar žmogaus kūnas apgyventas milijonų bakterijų ir kitų mikroorganizmų. Dauguma žmonių mano, kad bakterijas reikia tik naikinti, nes jos kenksmingos. Bet mūsų kūnuose yra daugybė tokių, kurios mums padeda: saugo sveikatą, dėl jų organizmai gali atsinaujinti, mūsų kūnuose tarpstantys mikroorganizmai netgi daro įtaką mūsų tapatybei ir suteikia ypatingų gebėjimų. 

Šioje puikioje knygoje mokslininkas, kurio erudicija prilygsta jo humoro jausmui, Edas Yongas supažindina skaitytojus su nuostabiu mūsų kūnuose esančiu nematomu mikropasauliu, pristato mums mažuosius mūsų partnerius ir apžvelgia naujausius mokslinius tyrimus šioje srityje. 

Mūsų kūnuose esantys mikroorganizmai palaiko imunitetą, esantys karvių kūnuose padeda virškinti žolę, kurią jos rupšnoja, t. y. padeda išgyventi. Vandenynuose plaukiojančios keistos būtybės be burnų ir skrandžių visą energiją gauna tik iš mikroorganizmų. Bakterijos apdengia kalmarus nematomu apsauginiu dangalu. Būtent dėl bakterijų kirmėlės sukelia milijonų žmonių gyvybes nusinešančias ligas... 

Knyga atveria naują požiūrį į save, į savo kūną ir savo asmenybę: pasirodo, kiekvienas iš mūsų esame ne tik unikalūs ir individualūs savaime, bet iš tiesų daugybės susijusių tarpusavyje ir kartu gyvuojančių mikroorganizmų sąveikos rezultatas. 

Nuomonės