Robert Wright

Kodėl budizmas yra pagrįstas. Neuromokslai, šiuolaikinė psichologija ir meditacija

Planuojama išleisti: 2019 m.

Novatoriškai jungdamas evoliucinę psichologiją su naujausiais neuromokslų tyrimais, autorius bekompromisiškai pagrindžia svarbiausius budistinius teiginius ir paaiškina, kaip veikia meditacija.

Ivan Illich

Išmokyklinti visuomenę

Planuojama išleisti: 2019 m.

Griežtai ir radikaliai kritikuodamas visuomenės institucijas, modernybės kritikas, filosofas, istorikas ir kunigas Ivanas Illichius (1926–2002) drąsia analize iš pagrindų demaskuoja švietimo sistemos problemas. Dar 1971-aisiais parašyta knyga kalba apie švietimo ydas, kurios dabar yra dar labiau įsisenėjusios. Nuvainikuodamas visuotinį privalomąjį švietimą, autorius siūlo alternatyvas ir kviečia sugriauti mokyklos mitą.

Philip K. Dick

Ar androidai svajoja apie elektrines avis?

Planuojama išleisti: 2019 m.

„Kitos knygos“ išleidžia kultinį rašytojo Philipo K. Dicko romaną „Ar androidai svajoja apie elektrines avis?“ (Do Androids Dream of Electric Sheep?). Tai ne perleidimas, bet visiškai naujas kokybiškas Aušros Karsokienės vertimas į lietuvių kalbą. 

Kim Leine

Amžinybės fjordo pranašai

Planuojama išleisti: 2019 m

„Amžinybės fjordo pranašai“ yra monumentalus pasakojimas apie skirtingų kultūrų susidūrimą, apie galimybę rasti namus ir didžiąją svajonę apie laisvę. Iš danų kalbos vertė Ieva Toleikytė

László Krasznahorkai

Šėtoniškas tango

Planuojama išleisti: 2019 m.

Pirmasis ir vienas žymiausių vengrų autoriaus kūrinių „Šėtoniškas tango“ – tai į 9 kalbas išverstas žmogaus vizijų, svajonių sudužimo romanas: dabartis nepalieka nė menkiausių vilčių, o ateitis daugiau negu miglota. 2015 laimėtas „Man Booker“, 1994 metais sukurtas kultinis Béla Tarro kino filmas.

Lucia Berlin

Namų tvarkytojos vadovas

Planuojama išleisti: 2019 m.

Lucia Berlin – Amerikos rašytoja, atradusi visai naują kalbėjimo būdą. Ji – nuostabi gyvenimo stebėtoja, stiprios moters, kurios nelepina gyvenimas, tipažas. Dirbdama įvairius darbus ji išlaikė save ir vaikus. Tikros patirties įkvėptos novelės – apie žmones, kurie stengiasi išgyventi, dirba, nepasiduoda. Juokinga ir truputį liūdna, bet kovinga knyga. Sakoma, kad ši autorė – moteriškoji Ch. Bukowskio atsvara.

Peter Wohlleben

Gamtos saitai

Išsamiai ir suprantamai, tyrėjui būdingu tikslumu autorius aiškina netikėtas, bet tiesiog būtinas sąveikas tarp visų gyvų būtybių mūsų planetoje. Tai trečioji gamtininko Peterio Wohllebeno knyga po „Paslaptino medžių gyvenimo“ ir „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“. 

Stephen Hawking

Glausti atsakymai į didžiuosius klausimus

Planuojama išleisti: 2019 m.

Visame pasaulyje žinomas kosmologas ir svarbios knygos „Trumpa laiko istorija“ autorius palieka mums savo paskutines mintis apie svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria žmonija. Ar žmonija išliks? Ar turėtume kolonizuoti kosmosą? Ar Dievas egzistuoja? 

Flavia Frigeri

Menininkės

Planuojama išleisti: 2019 m. rudenį

Moterys nuo senų laikų menininkų mėgstamos kaip kūrinių objektai, bet jų, kaip meno kūrėjų, įnašas ilgai nebuvo ir iki šiol dar nėra deramai pripažįstamas. Susipažinkite su daugiau nei penkiasdešimties menininkių nuo XVII amžiaus iki mūsų dienų biografijomis ir kūrybos apžvalga.

Amy Dempsy

Modernusis menas

Planuojama išleisti: 2019 m. rudenį

Puikios struktūros knygoje lengvai ir aiškiai apžvelgiamos visos svarbiausios vakarietiškojo modernizmo srovės nuo impresionizmo iki kelionės tikslo meno srovės (destination art). Išmaniai apžvelgiamas vienas dinamiškiausių meno istorijos laikotarpių.