James Salter

Žaidimas ir pramoga

Planuojama išleisti: 2019 sausio mėn.

Ambicingas, išvaizdus amerikietis Dynas ir jauna prancūzė Ana Mari senoviniu „Delage’u“ nerūpestingai keliauja po Prancūziją. Jis – neseniai metęs Jeilio universitetą, nes buvo pernelyg nuobodu. Ji – mergina iš tylaus it bažnyčia miestelio, į kurį jis atsitiktinai užsuka. Jų meilė – kūniška ir nekalta. Ana Mari Dynui – tarsi pati jo dievinama Prancūzija – nepasotinamas ilgesys ir nenumaldomas troškimas. Istoriją pasakojantis Dyno draugas mielai atsidurtų jo vietoje: Dynas yra kaip jo svajonių „aš“. Čia įsitraukia vaizduotė, tikrovė susilieja su geismo fantazija. Tik automobilis skolintas, o pinigų lieka visai nedaug...

Michael Hardt, Antonio Negri

Imperija

Planuojama išleisti: 2019 m.

...bet ir vertinga idėjų bei procesų analizė, kurią turi perskaityti ne tik tie, kuriems įdomus kapitalistinės globalizacijos fenomenas, bet ir tie, kurie nori prisidėti prie alternatyvų Imperijos galiai kūrimo.

Aldous Huxley

Suvokimo durys. Dangus ir pragaras

Planuojama išleisti: 2019 m.

Perleidžiame jau klasika tapusią knygą. Skaitytojai jos vis ieško. Dabar vėl ras. „Suvokimo durys. Rojus ir pragaras“ – vienas garsiausių XX a. šeštojo dešimtmečio psichedelinės kultūros tekstų, pagal jo pavadinimą pavadinta kultinė grupė „The Doors“. Tekstai pasirodė 1954 ir 1956 metais.

Stephen Hawking

Trumpa laiko istorija

Planuojama išleisti: 2019 m.

Ar laikas turėjo pradžią? Ar jis galėtų eiti atgal? Visata begalinė ar turi ribas? Tai tik keletas klausimų iš tų, kurie svarstomi šioje tarptautiniu mastu pripažintoje knygoje, parašytoje vieno didžiausių pasaulio protų. Knyga pradedama apžvelgiant didžiąsias kosmoso teorijas nuo Niutono iki Einšteino, o tada autorius pasineria į erdvės ir laiko šerdyje vis dar slypinčias paslaptis: nuo Didžiojo sprogimo iki juodųjų skylių, pakeliui papasakodamas apie spiralines galaktikas ir stygų teoriją.

John Berger

Kaip menas moko matyti

Planuojama išleisti: 2019 m.

Johno Bergerio knyga „Kaip menas moko matyti“, pirmą kartą išleista 1972 m., visiems laikams pakeitė požiūrį į tapybą, fotografiją, grafiką. Tai viena iš esmingiausių meno kritikos knygų. Atverdamas aliejiniais dažais tapytų paveikslų, nuotraukų ir grafinio meno kūrinių prasmės sluoksnius J. Bergeris įrodo, kad kai ką nors matome, mes skaitome atvaizdų kalba. Knygoje kritiškai žiūrima į Vakarų kultūros kanoną ir atskleidžiamas po vaizdais slypintis ideologinis lygmuo.

Jennifer Ackerman

Genialieji paukščiai

Planuojama išleisti: 2019 m.

Knyga pateikia meistrišką pastarųjų dviejų dešimtmečių tyrimų apžvalgą. Šie tyrimai sukėlė revoliuciją, pasiūlę naują galimybę suvokti paukščių gebėjimą pažinti.

Michael Pollan

Kaip pakeisti protą

Planuojama išleisti: 2019 m.

Naujoji Michaelo Pollano knyga „Kaip pakeisti protą“ drąsiai analizuoja, ką apie sąmonę, mirtį, priklausomybes, depresiją ir transcendenciją mums atskleidžia psichedelikų mokslas. Tai drąsus žvilgsnis į didžiulį revoliucinį potencialą, susikaupusį aplink medicininius psichedelikų tyrimus, ir kerinti istorija apie knygos autoriaus gyvenimą pakeitusias psichedelines patirtis.

Stephen Hawking

Glausti atsakymai į didžiuosius klausimus

Planuojama išleisti: 2019 m.

Visame pasaulyje žinomas kosmologas ir svarbios knygos „Trumpa laiko istorija“ autorius palieka mums savo paskutines mintis apie svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria žmonija. Ar žmonija išliks? Ar turėtume kolonizuoti kosmosą? Ar Dievas egzistuoja? Tai tik keletas klausimų, kuriuos nagrinėja Hawkingas šioje plataus užmojo, aistringai argumentuotoje paskutinėje knygoje, kurią mums paliko vienas didžiausių protų istorijoje.

Lutz Seiler

Kruzas

Planuojama išleisti: 2019 m.

Knyga apie komuną Baltijos jūros saloje 1989-aisiais, kur plūsdavo laisvės ištroškę ir gyvenimu nusivylę menininkai ir kiti visuomenės nesuprasti žmonės, kurios siela – saloje užaugęs sovietinio karininko sūnus Kruzas.

„Kruzas“ – tai pirmas vokiečių literatūros kūrinys, kuris prilygsta Tomo Manno „Užburtajam kalnui“. Der Spiegel

Thomas de Quincey

Anglo opijaus mėgėjo išpažintis

Planuojama išleisti: 2019 m.

Thomas de Quincey (1785–1859) – talentingas anglų žurnalistas, vertėjas ir eseistas, viešai prisipažinęs apie priklausomybę nuo opijaus – savo istoriją papasakojęs knygoje „Anglo opijaus mėgėjo išpažintis“ – buvo visuomenės negailestingai pasmerktas. Tačiau šis pasmerkimas buvo daugiau išorinis, parodomasis. Daugybė to meto skaitytojų su pasimėgavimu skaitė šią drąsią išpažintį paslapčia.