John Fante

Kelias į Los Andželą

Romanas / 978-609-427-415-2 / Iš anglų kalbos verčia Gediminas Pulokas /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 3)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Tęsiame sėkmingą šio rašytojo romanų, vadinamojo „Bandinio kvarteto“, išgarsinusio J. Fante’s vardą, leidybą su nauju vertimu – „Kelias į Los Andželą“ (vertėjas Gediminas Pulokas). Jau išleistos dvi rašytojo romanų ciklo knygos: „Sulauk pavasario, Bandini“ (liet. 2014 m., vertė Gediminas Pulokas, romanas pateko tarp vertingiausių metų vertimų) ir „Paklausk dulkių“ (liet. 2008 m.).

Atlapaširdžio, naivaus, o sykiu ir akiplėšiško Arturo Bandinio istoriją J. Fante atskleidžia su ypatinga šiluma, stebinančiu psichologiniu įžvalgumu ir taiklia ironija. Kūrinyje išlaikomos pagrindinės romanų ciklo temos – sudėtingi šeimos santykiai, skurdo
išgyvenimo mokykla, gyvenimas bręstančio žmogaus akimis ir imigranto identiteto paieškos. Tai universalios problemos, perteiktos pasitelkus 4-ojo dešimtmečio Los Andželo kontekstą.

Rašytojas puikiai atskleidžia psichologinį naivaus jaunuolio, save laikančio aplinkinių nesuprastu genijumi, nyčiškuoju antžmogiu, supamu nevykėlių, portretą. Bandinis priverstas nuolat keisti vieną juodą darbą į kitą, bet šventai tiki – greitai pelnys literatūrinę šlovę. Personažo galvoje vykstanti nepertraukiama kova tarp neturtingųjų geto realybės ir didingos geresnio gyvenimo fantazijos sukuria efektą, kuris ir paties skaitytojo mintis nejučiomis įtraukia į tą kovą.

Johnas Fante (1909–1983) – italų kilmės JAV rašytojas, apsakymų ir filmų scenarijų autorius, bytnikų pirmtakas, laikomas vienu iš pagrindinių XX a. Los Andželo rašytojų. 

Nuomonės