Grigorij Čchartišvili

Rašytojas ir savižudybė

Negrožinė literatūra / Iš rusų kalbos verčia Dalia Saukaitytė /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 3)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Grigorijus Chkhartishvilis – vertėjas, eseistas ir beletristas, išgarsėjęs stilizuotais detektyviniais romanais ir apysakomis, kurias pasirašo Boriso Akunino literatūriniu pseudonimu, 1999  m. apibendrino kolektyvinio žmonijos proto vaisius ir pats įnešė svarų indėlį į savižudybių problematikos tyrimą su dviejų tomų knyga „Rašytojas ir savižudybė“.

Pirmajame tome, pavadintame „Žmogus ir savižudybė“, esė pavidalu išsamiai išnagrinėti istoriniai, teisiniai, geografiniai, religiniai ir filosofiniai savižudybės aspektai. Autorius vengia siauro europocentristinio ir krikščioniško požiūrio, pateikdamas plačią požiūrių gamą: kaip savižudybės būdavo vertinamos antikos ir viduramžių laikais, ką šiuo klausimu sako budistai ir judėjai, kaip į jas žiūrima Japonijoje ir Vokietijoje.

Antrasis tomas „Rašytojas ir savižudybė“ skirtas išskirtiniams ir savitiems „pavojingos profesijos“ atstovams – rašytojams. Čia ištirtos pagrindinės jų savižudybių priežastys, pateikiami iliustratyvūs pavyzdžiai. Knygą užbaigia „Literatūricido enciklopedija“, kurioje pateikiama daugiau nei 350 trumpų biografinių duomenų apie rašytojus, kurie savo noru pasitraukė iš gyvenimo.

Populiariai ir įtaigiai parašyta knyga skirta plačiajai auditorijai, iki šiol suvaržytai religinių ir kultūrinių tabu. Autoriaus nuomone, apie savižudybes kalbėti būtina norint geriau jas suprasti ir užkardyti. Ji bus naudinga ir specialistams: sociologams, filosofams, filologams. Įvairiapusis ir daugiabraunis požiūris atveria akis ir padeda geriau suvokti bene pačią dramatiškiausią žmonijos problemą.

Nuomonės