Norman Mailer

Nuogieji ir mirusieji

Romanas / 2017 m. / ISBN 978-609-427-311-7 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-310-0 (el. knyga) / 648 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Povilas Gasiulis, redaktorė Lolita Petrašiūnaitė / Dizaineris Tauras Stalnionis, maketavo Marija Mlinkauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.33/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Jie nuogi, nes nėra kur pasislėpti nuo priešo akies. Jie mirę, nes ant kulnų nuolat lipa mirtis. Ir miršta jie – drauge su savo idealais, viltimis ir baimėmis.

Sala Ramiajame vandenyne. Amerikiečių pėstininkų divizija turi išstumti japonų pajėgas. Tvyrant artėjančių mūšių įtampai džiunglių sekinami kareiviai stengiasi neprarasti žmogiškumo. Tačiau karas – tik nuožmi mašina. Kariams lemta kovoti ne vien su priešu. Jiems tai ir asmeninė, ir ideologinė kova. Brolybės jausmą keičia vienišumas. Heroizmo čia nėra. Vienintelis noras – grįžti namo gyviems – skaudžiai panašus į gyvulišką išlikimo instinktą.

Iš patirties Antrajame pasauliniame kare gimusi knyga „Nuogieji ir mirusieji“ laikoma geriausiu amerikiečių romanu apie karą. Ji įtraukta į 1998 m. „Modern Library“ paskelbtą svarbiausių XX a. romanų anglų kalba šimtuką.

Grįžęs iš karo Normanas Maileris ėmėsi rašyti ir, būdamas vos 25-erių, tapo populiariu rašytoju. Stengdamasis nugalėti aukščio baimę, gyveno viršutiniame dangoraižio aukšte. Jis buvo vienas pirmųjų intelektualų, nuolat pasirodydavusių televizijoje, siekė tapti Niujorko meru.  

Apie autorių

Normanas Maileris (1923–2007) – vienas įtakingiausių XX a. antrosios pusės rašytojų, viešasis intelektualas, daugiau kaip 30 knygų autorius. Gimė 1923 m. Naujajame Džersyje, užaugo Brukline, Niujorke. „Nuogieji ir mirusieji“, 1948 m. pasirodęs pirmasis romanas, iki šiol tebeskaitomas ir vis perleidžiamas. Jį autorius parašė greitai ir aistringai, po 25 puslapius per savaitę. Knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo, nes į ką tik pasibaigusį karą leido pažvelgti eilinio kario akimis.

1968 m. pasirodžiusi negrožinė knyga „Nakties kariuomenės“ laimėjo Pulitzerio premiją ir gavo Nacionalinį knygos apdovanojimą. Antrą kartą Pulitzerį rašytojas laimėjo už romaną „Budelio giesmė“ – ir tapo vieninteliu autoriumi, iki šiol laimėjusiu šią premiją ir už grožinį, ir už negrožinį kūrinį. Romanas „Pilis miške“, vienuolikta jo knyga, tapo „New York Times“ bestseleriu. 2005 m. N. Maileris iš Nacionalinio knygų fondo gavo premiją už viso gyvenimo nuopelnus. Mirė 2007 m. Niujorke.

Apie vertėją

Didžiuojamės galėdami dirbti su vertėju Povilu Gasiuliu, kuris lietuvišką literatūrinį kontekstą praturtino tokiais autoriais kaip J. Joyce'as ar E. Hemingway ir kitais klasikais. N. Maileris – tai dar vienas labai svarbus, ryškus ir rimtas vardas, šio vertėjo dėka įnešamas į Lietuvą.

P. S. Leidykla „Kitos knygos“ kviečia pažiūrėti ne tik į knygų pavadinimus ir autorius, bet ir į vertėjus, redaktorius, dizainerius, kurie yra labai svarbūs knygoms. 

 

Knygos leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nuomonės

Šandien su virpuliu paėmiau šį galingą tomą į rankas, nešuosi prie savo skaitymo spintelės, jaučiu kad jau šį vakarą griebsiu skaityt. Labai jaudina tokios knygos su puikia istorija, nuostabus vertėjas ir rafinuotas apipavidalinimas.