Michail Zygar

Imperija turi mirti

Negrožinė literatūra / Iš rusų kalbos verčia Dalia Saukaitytė / Autoriaus nuotrauka © private archive Mikhail Zygar /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 3)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Michailas Zygaris, 2017 m. knygoje „Imperija turi mirti“ atkūręs skaitytoją svaiginantį ryškių Rusijos imperijos XX a. pr. įvykių ir spalvingų asmenybių kaleidoskopą. Vienas iš atsiliepimų: „Negaliu prisiminti nė vienos knygos – nei Rusijos, nei užsienio autoriaus, – kuri taip plačiai, tiksliai ir įtaigiai perteiktų lemtingo istorinio įvykio esmę. Norintys suprasti, kodėl įvyko tai, kas įvyko, privalo perskaityti šią knygą“.

Knygoje kalbama ne tik apie 1917 m. spalio perversmo-revoliucijos išvakares, bet ir apie 1905–1907 m. neramumus Rusijos imperijoje. „Rusijos revoliucijų istorija veiduose, 1900–1917“ – skelbia knygos paantraštė. Istoriniai įvykiai ir priežastinė jų seka atkuriama ne iš archyvinių šaltinių, o iš prisiminimų, memuarų ir biografijų, taigi politinis ir socialinis peizažas tapomas kaip portretų koliažas. Gyvenimiškos amžininkų istorijos ir neįtikėtinos jų biografijos susilieja į margą ekspresionistinę drobę, turinčią ir istorinę, ir literatūrinę vertę.

Nors personažų daugybė, skaitytojai tame margumyne nepasimeta. Jie su malonumu pasineria į žmogiškomis aistromis, svaiginančia sėkme, trapiais sandėriais ir niekingomis išdavystėmis kunkuliuojantį istorinių įvykių katilą, iš kurio, paveikta skurdo, priespaudos ir socialinių utopijų, išniro nauja socialinė ir politinė farmacija, pavadinta Sovietų Rusija, vėliau – SSRS.

Knygos autorius M. Zygaris (g. 1981) – liberalių pažiūrų žurnalistas, karo korespondentas, rašytojas, režisierius. 2010–2015 m. dirbo vyriausiuoju televizijos kanalo „Dožd“ (liet. „Lietus“) redaktoriumi. 2008 m. kartu su V. Paniuškinu parašė knygą „Gazpromas – rusų ginklas“ (liet. Išleido „Kitos knygos”), 2015 m. pasirodė jo bestseleris „Visa Kremliaus kariauna”, apdovanotas Runeto premija ir išverstas į dešimtį kalbų.

Nuomonės