David A. Sinclair

Gyvenimo trukmė. Kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma (minkšti viršeliai)

Negrožinė literatūra / 2020 m., 2023 m. / ISBN 978-609-427-449-7 (keiti viršeliai), ISBN 978-609-427-597-5 (minkšti viršeliai), ISBN 978-609-427-450-3 (el. knyga) / 408 psl. / Minkšti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Matas Geležauskas / Redaktorė Rozita Znamenskaitė / Konsultavo Povilas Barasa / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Maketuotoja Marija Mlinkauskaitė / Viršelį paruošė Petras Babušis /

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.58/5 (Balsai: 53)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Nusipelniusio Harvardo medicinos mokyklos mokslininko ir vieno įtakingiausių žmonių pasaulyje – pasak žurnalo „Time“ – knyga.

Atrodo neginčijamas faktas, kad senti neišvengiama. O jei paaiškėtų, kad viskas, kas iki šiol pasakota apie senėjimą, – klaidinga? O jei galėtumėme pasirinkti gyvenimo trukmę?

Revoliucinėje knygoje dr. Davidas Sinclairas, pelnęs neginčijamą autoritetą genetikos ir ilgaamžiškumo srityse, pateikia drąsią naują teoriją, kodėl senstame. Autoriaus žodžiais tariant: „Senėjimas yra liga ir ta liga pagydoma.“

Akiratį plečianti ir provokuojanti knyga perkelia mus į tyrimų, stumiančių mokslo galimybių ribas, avangardą: aprašomi neįtikėtini atradimai – nemažai jų atlikti paties dr. Sinclairo laboratorijoje Harvarde, – parodantys, kaip galime sulėtinti ar net apgręžti senėjimo procesą. Svarbiausias tikslas – sužadinti naujai atrastus ilgaamžiškumo genus. Šie genai yra susiję su evoliucijos aušroje susiformavusiu išgyvenimo mechanizmu, kuris ir nulemia senėjimą ir yra raktas į jaunėjimą. Naujausi genetinio perprogramavimo eksperimentai leidžia teigti, kad jau netrukus galėsime ne tik jaustis jaunesni, bet ir iš tiesų tapti tokie.

Dr. Sinclairas kviečia mus pažvelgti, kaip vyksta moksliniai atradimai, atskleidžia šiuo metu tobulinamas technologijas ir paprastus gyvenimo būdo pokyčius – tokius kaip protarpinis badavimas, grūdinimasis šalčiu, tinkamo intensyvumo mankšta ir ribotas mėsos vartojimas, – kurie, remiantis jau surinktais įrodymais, padeda ilgiau išlikti jauniems ir sveikiems. „Gyvenimo trukmė“ yra ir planas, leisiantis kiekvienam iš mūsų kontroliuoti savo sveikatą, ir drąsi nauja žmonijos ateities vizija. Ši knyga visiems laikams pakeis požiūrį į senėjimo priežastis ir suteiks žinių apie veiksmus, kurių galime imtis, kad užkirstumėme kelią senėjimui.

„David A. Sinclairas – pionierius, kuriam lemta pakeisti senėjimo sampratą.“

Stephanie Lederman, Amerikos senėjimo tyrimų federacijos Niujorke generalinė direktorė

Nuomonės

Būsimieji skaitytojai, pasidomėkite plačiau apie šią knygą. Teigti, kad senėjimas yra liga, yra ne tik visiškais skaitytojo klaidinimas, bet kartu tiesioginis gerontofobijos skatinimas (baimės pasenti). Internete yra mokslinių tyriamųjų rašto darbų pagrystai ir argumentuotai kritikuojančių šį "kūrinį". Senatvė yra neišvengiama ir nereikia jos demonizuoti. Tokios knygos tik gilina visuomenėje esančia eidžizmo (ang. ageism) problemą ir skatina žmones vaikytis jaunystės kultą. “Sinclair’s attempts to commercialize scientific discoveries have an abysmal track record—these include the multibillion dollar investment of GSK in his sirtuin story (Schmidt, 2010) and Ovascience, whose work in female fertility could not be replicated (Powell, 2006; Weintraub, 2016). For scientific discoveries to be developed they need to be real but for books to sell, the stories just have to be good.” (Arch Gerontol Geriatr. 2023 Jan; 104: 104825). Labai liūdna matyti leidžiamas tokias knygas...