Flavia Frigeri
Menininkės
Negrožinė, trumpos žymiausių pasaulio menininkių biografijos / 2019 m. / ISBN 978-609-427-372-8 / 176 psl. / Minkštais viršeliais su atvartais / Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė, lietuviško leidimo kalbos redaktorė Audra Kairienė / Dizainas: April, maketavo Petras Babušis
Moterys nuo senų laikų menininkų mėgstamos kaip kūrinių objektai, bet jų, kaip meno kūrėjų, įnašas ilgai nebuvo ir iki šiol dar nėra deramai pripažįstamas. Dabar jos nebeprivalo kurti anonimiškai ar slėptis po pseudonimais, bet dar visai neseniai – 1989 metais – menininkių grupės „Guerrilla Girls“ („Partizanės“) narės išėjo į Niujorko gatves reikalaudamos atsakymo į klausimą „Ar tik nuogos moterys gali patekti į Metropolitano muziejų?“
Autorė glaustai ir patraukliai apžvelgia daugiau nei penkiasdešimties menininkių nuo XVII amžiaus iki mūsų dienų gyvenimą ir meną, sukurtą įvairiausiomis technikomis. Tarp autorės herojų – Artemisia Gentileschi, Marina Abramović, Yoko Ono, Cindy Sherman ir daug kitų kūrėjų.
Knygoje 85 iliustracijos. Pabaigoje rasite moterų istorinių pergalių chronologiją, skaitinių sąrašą, svarbių meno terminų žodynėlį ir menininkų pavardžių rodyklę.
Puiki pasaulio menininkių apžvalga. Šios svarbios meno istorijos figūros – moterys menininkės – turi tapti neatsiejama bendros mūsų meno istorijos dalimi, ir ši knyga prisideda prie būtino šios istorijos peržiūrėjimo.
Jessica Morgan, kuratorė vizionierė, „Dia Art“ fondo vadovė
Apie autorę:
Dr. Flavia Frigeri – meno istorikė, parodų kuratorė, šiuo metu dirba Meno istorijos katedroje Londono universitete. Anksčiau dirbo kuratore Tate’o galerijoje, rengė laikinas parodas ir nuolatines ekspozicijas, buvo atsakinga už darbų įsigijimą. F. Frigeri yra ir knygos „Pop Art“ iš „Meno pagrindų“ serijos autorė.
„Meno pagrindai“ – knygų serija, suteikianti pirminį svarbiausių idėjų, asmenybių ir meno kūrinių, padėjusių mums pamatyti pasaulį kitaip, suvokimą.
Will Gompertz, BBC meno redaktorius
Nuomonės