Lee Cheshire
Svarbiausi meno įvykiai
Negrožinė, trumpa įvykių, pakeitusių meno istoriją, apžvalga / 2019 m. / ISBN 978-609-427-373-5 / 176 psl. / Minkštais viršeliais su atvartais / Iš anglų kalbos vertė Rasa Stašytė, lietuviško leidimo kalbos redaktorė Audra Kairienė / Dizainas: April, maketavo Petras Babušis
„Svarbiausi meno įvykiai“ – tai penkiasdešimt kruopščiai atrinktų atsitiktinių ar ilgai planuotų Vakarų meno raidą pakeitusių nutikimų, pradedant Renesansu ir baigiant šiais laikais. Vieni jų – plačiai žinomi, o apie kitus gal net nesusimąstėme. Gyvi, spalvingi pasakojimai perteikia visuomenės nuotaikas, kai pirmą kartą buvo pristatytas Michelangelo „Dovydas“ ar Mercelio Duchampʼo „Fontanas“; knygoje aprašomi neplanuoti menininkų susitikimai, nulėmę meno srovių – impresionizmo ar poparto – atsiradimą, sensacijomis tapę neeilinių meno parodų atidarymai.
Perteikdamas šiuos įvykius patraukliai ir glaustai, knygos autorius padeda juos įsiminti. Jis žavisi menininkų išskirtinumu, drąsa ir bendryste, bet atkreipia dėmesį ir į ginčus, tarpusavio kovas bei teismus, taip pat dariusius įtaką nenuspėjamai meno istorijos tėkmei.
Knygoje 87 iliustracijos. Pabaigoje rasite svarbių meno terminų žodynėlį ir menininkų pavardžių rodyklę.
„Svarbiausi meno įvykiai“ lengvai įtraukia į meno pasaulį nuo pat pirmo puslapio... Knyga skirta visiems, besidomintiems menu, ir iš skaitytojo nereikalauja nieko daugiau, tik smalsumo. Kas vyko per „statulų audrą“? Ką nulėmė menininkių grupės „Guerrilla Girls“ („Partizanės“) susikūrimas? Ar vis dar egzistuoja hepeningai? Netrukus visa tai sužinosite.
Matthew Collings, britų meno kritikas
Apie autorių:
Lee Cheshire – ilgametis Tateʼo meno muziejaus tekstų kūrėjas ir redaktorius, vienas iš „Tate Etc.“ žurnalo bendradarbių, prisidėjęs ir prie specialaus Tate’o galerijos atidarymui skirto numerio. L. Cheshireʼas yra knygos „London in Paint“ (2017) apie Londono tapybą nuo XVII a. iki šių dienų autorius.
„Meno pagrindai“ – knygų serija, suteikianti pirminį svarbiausių idėjų, asmenybių ir meno kūrinių, padėjusių mums pamatyti pasaulį kitaip, suvokimą.“
Will Gompertz, BBC meno redaktorius
Nuomonės