Nojus Saulytis

SMS gėlytė

Planuojama išleisti: 2020 m.

 „Pirmoje Nojaus Saulyčio poezijos knygoje noras nusidėti ir vaikiškas tyrumas be atvangos maišosi, įgauna pačius netikėčiausius pavidalus.“ A.K. // „Nors dar tik pavasaris, dar nebūtina kažkam (fiksuotai tapatybei, gyvenimo keliui, dievui, antrajai pusei) įsipareigoti, tačiau – autorius puikiai žino – ilgai tai nebetruks.“ V.K.

Robert Lowell, Galway Kinnel, W. S. Merwin ir kt.

Amerikos poezijos antologija

Planuojama išleisti: 2020 m.

Susidomėjimas amerikiečių literatūra Lietuvoje didėja. Tačiau JAV poezijos tradicija įvairi ir daugialypė, tad vis dar lieka mažai verstų arba visai neverstų į lietuvių kalbą poetų, kurie yra padarę didžiulę įtaką JAV literatūros laukui ir pripažinti pasauliniu mastu. „Amerikos poezijos antologija“ apžvelgia būtent šiuos poetus.

Jeff VanderMeer

Santaka

Planuojama išleisti: 2020 m.

Nekantriai laukta antroji šiuolaikinės mokslinės fantastikos grando J. VanderMeerio „Pietinio pakraščio“ trilogijos dalis jau beveik išversta, vertėja Aušra Stanaitytė- Karsokienė. Knyga su originaliu Linos Sasnauskaitės viršeliu pasirodys vasarą.

Fernand Braudel

Civilizacijų gramatika

Planuojama išleisti: 2020 m.

„Civilizacijų gramatika“ – vadovėlio, skirto vyriausių klasių licėjų mokiniams, pagrindu parašyta knyga. Tai stebinančios erudicijos kupinas tekstas, duodantis gilų, įvairiapusį ir aiškų supratimą apie civilizaciją apskritai ir jos istoriją ir apie konkrečias civilizacijas. Braudelis apžvelgia tiek europietiškas, tiek ne europietiškas civilizacijas.

Dr. Jen Gunter

Vaginos biblija

Planuojama išleisti: 2020 m.

Medicinos mokslų daktarė Jen Gunter profesionaliai ir patraukliai kalba apie tai, kas svarbu kiekvienai moteriai, taip pat ir vyrui, norinčiam suprasti savo partnerę, ar tėvui, ieškančiam geros konsultacijos savo dukrai.

Aušra Kaziliūnaitė

Jūros nėra

Planuojama išleisti: 2020 m.

Penktoji Aušros Kaziliūnaitės poezijos knyga „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Naujausioje knygoje daug dėmesio tenka vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo tyrimui.

Darius Pocevičius

1944-1990 Istoriniai Vilniaus reliktai, ll dalis

Planuojama išleisti: 2020 m.

Nemenko populiarumo susilaukė 2016 m. pasirodžiusi Vilniaus tyrinėtojo Dariaus Pocevičiaus knyga „100 istorinių Vilniaus reliktų“, kurioje autorius aprašė miesto artefaktus, datuojamus nuo XV a. iki XX a. vidurio. Vėlesnio laikotarpio studijų rezultatai tiesiog netilpo į vieną knygą ir virto tęstiniu projektu – dviem knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990 m.“ dalimis. Jose autorius kruopščiai registruoja išlikusius artefaktus ir pagaviai pasakoja jų atsiradimo istorijas, kurios, laisvai besijungdamos tarpusavyje, leidžia pajusti unikalią tos epochos atmosferą.

Denis Vejas

Niekieno žemė

Planuojama išleisti: 2020 m.

Atstumtasis, marginalas, nelegalas, keistuolis, klounas, maištininkas, vandalas: šiuos žodžius renkuosi todėl, kad suprantu, kad tai iš tiesų realu – nenugludinta, tikra ir nesaugu. Fotografija man tapo būdu susieti savo paties pasaulį su taisiais, kuriuos patiriu, ir papasakoti istoriją – nenugludintą ir tikrą.