John Fante

Kelias į Los Andželą

Planuojama išleisti: 2020 m. Vilniaus knygų mugė

Bandinis priverstas nuolat keisti vieną juodą darbą į kitą, bet šventai tiki –  pelnys literatūrinę šlovę. Jauno bičo galvoje vykstanti nepertraukiama kova tarp neturtingųjų geto realybės ir didingos geresnio gyvenimo vizijos sukuria efektą: skaitytojo mintys nejučiomis įtraukiamos į tą kovą.

Grigorij Čchartišvili

Rašytojas ir savižudybė

Planuojama išleisti: 2020 m. Vilniaus knygų mugė

Bene plačiausią ir solidžiausią studiją savižudybės tematika 1999 m. parašęs Grigorijus Čchartišvilis – vertėjas, eseistas ir beletristas, išgarsėjęs stilizuotais detektyviniais romanais ir apysakomis, kurias pasirašo Boriso Akunino literatūriniu pseudonimu. Dviejų tomų veikale „Rašytojas ir savižudybė“ jis apibendrino kolektyvinio žmonijos proto vaisius ir pats įnešė svarų indėlį į savižudybių problematikos tyrimą.

Hayden Herrera

Frida

Planuojama išleisti: 2020 m.

Perleidžiama Fridos Kahlo biografija, kuri bus papildyta iliustracijomis, o knygos dizainą kuria grafikė Kristina Norvilaitė.

Biografės ir istorikės Hayden Herreros Fridos Kahlo biografijoje itin detaliai, remiantis pačios menininkės laiškais ir dienoraščiais, draugų ir mylimųjų jai rašytais laiškais ir gausybe pasakojimų, perteikta nepaprasta talentingos dailininkės gyvenimo istorija. Ši studija laikoma tiksliausia ir išsamiausia menininkės biografija.

Liu Cixin

Trijų kūnų problema

Planuojama išleisti: 2020 m.

Unikali mokslo ir filosofijos, politikos ir istorijos, kosmologijos ir siurrealistiškų vaizdinių dermė šiuolaikinio Kinijos mokslinės fantastikos autoriaus Liu Cixino knygoje. Hugo premija už geriausią metų romaną, B. Obamos ir Marko Zuckerbergo rekomendacijos. Tai pirma trilogijos dalis. 

Christian Kracht

Imperium

Planuojama išleisti: 2020 m.

Tikrais įvykiais paremtame romane „Imperium“ pasakojama prie visuomenės nepritapusio žmogaus istorija XX a. pradžioje. Rašytojas negailestingai ironizuoja veikėjus, kurie maniakiškai apimti idėjos daryti pasaulį geresnį, ir nenumaldomai trokšta patys tobulėti bei tobulinti visuomenę. Temos itin aktualios šiuolaikinėje Lietuvoje, kur tobulėjimo kultas apėmęs visus visuomenės sluoksnius.

Fernand Braudel

Civilizacijų gramatika

Planuojama išleisti: 2020 m.

„Civilizacijų gramatika“ – vadovėlio, skirto vyriausių klasių licėjų mokiniams, pagrindu parašyta knyga. Tai stebinančios erudicijos kupinas tekstas, duodantis gilų, įvairiapusį ir aiškų supratimą apie civilizaciją apskritai ir jos istoriją ir apie konkrečias civilizacijas. Braudelis apžvelgia tiek europietiškas, tiek ne europietiškas civilizacijas.

Aušra Kaziliūnaitė

Jūros nėra

Planuojama išleisti: 2020 m.

Penktoji Aušros Kaziliūnaitės poezijos knyga „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Naujausioje knygoje daug dėmesio tenka vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo tyrimui.

Darius Pocevičius

1944-1990 Istoriniai Vilniaus reliktai, ll dalis

Planuojama išleisti: 2020 m.

Nemenko populiarumo susilaukė 2016 m. pasirodžiusi Vilniaus tyrinėtojo Dariaus Pocevičiaus knyga „100 istorinių Vilniaus reliktų“, kurioje autorius aprašė miesto artefaktus, datuojamus nuo XV a. iki XX a. vidurio. Vėlesnio laikotarpio studijų rezultatai tiesiog netilpo į vieną knygą ir virto tęstiniu projektu – dviem knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990 m.“ dalimis. Jose autorius kruopščiai registruoja išlikusius artefaktus ir pagaviai pasakoja jų atsiradimo istorijas, kurios, laisvai besijungdamos tarpusavyje, leidžia pajusti unikalią tos epochos atmosferą.

Robert Lowell, Galway Kinnel, W. S. Merwin ir kt.

Amerikos poezijos antologija

Planuojama išleisti: 2020 m.

Susidomėjimas amerikiečių literatūra Lietuvoje didėja. Tačiau JAV poezijos tradicija įvairi ir daugialypė, tad vis dar lieka mažai verstų arba visai neverstų į lietuvių kalbą poetų, kurie yra padarę didžiulę įtaką JAV literatūros laukui ir pripažinti pasauliniu mastu. „Amerikos poezijos antologija“ apžvelgia būtent šiuos poetus.

Denis Vejas

Niekieno žemė

Planuojama išleisti: 2020 m.

Atstumtasis, marginalas, nelegalas, keistuolis, klounas, maištininkas, vandalas: šiuos žodžius renkuosi todėl, kad suprantu, kad tai iš tiesų realu – nenugludinta, tikra ir nesaugu. Fotografija man tapo būdu susieti savo paties pasaulį su taisiais, kuriuos patiriu, ir papasakoti istoriją – nenugludintą ir tikrą.