George Orwell, sud. Darius Pocevičius
George Orwell labiau žinomas kaip romanų autorius, nors iš tikrųjų jis buvo eseistas iki kaulų smegenų. Eseistikos dvasia persmelkta visa jo kūryba.
Vienos keistos šeimos istorija belaikiame kaime, kurioje galime išgirsti savo proprosenelių balsą; romane yra smurto ir sekso scenų, pasakų, protėvių kulto ir religinio sinkretizmo fragmentų.
Vieno žymiausių kinų autorių knyga apie ištvermę, stojiškumą ir viltį.
Charles Bukowski. Užspaustas beprotiško gyvenimo glėby
Purvino, įžūlaus ir beprotiškai jautraus seno gero Buko istorija. „Kitos knygos“ savo dvidešimtmetį 2024-aisias švęs išleisdamos biografiją autoriaus, nuo kurio ir prasidėjo leidykla :)
„Kopa. Kapitulos Namai“ – klasika tapusių „Kopos“ kronikų įspūdinga atomazga.
Pasaulis, esantis už namo ribų, išnyksta, girdėti tik skausmingas kačių kniaukimas. Riba tarp to, kas apčiuopiama, ir to, kad nerealu, išsitrina, lyg nunėrus į pasąmonę.
Skausmo imperija: Iš priklausomybės nuo vaistų praturtėjusios šeimos istorija
Jungtinių Amerikos Valstijų farmacijos pramonę demaskuojantis žurnalistinis tyrimas.
Nexus. Informacinių tinklų istorija nuo akmens amžiaus iki dirbtinio intelekto eros
Bestselerio „Sapiens“ autorius Yuvalas Noah Harari naujausioje knygoje „Nexus“ išsamiai nagrinėja, kaip per tūkstančius metų mūsų pasaulį formavo informaciniai tinklai.
Istorinis magiškąjį realizmą išpranašavęs romanas apie gaivališką Haičio praeitį.
Naujas Jėzaus figūros permąstymas postmoderniame romane: ar tai, kas turi įvykti, išties nepakeičiama?
Nulemta. Mokslas apie gyvenimą be laisvos valios
Intelektualiai provokatyvi knyga apie viziją, kokia galėtų būti laisva valia netikinčių žmonių visuomenė.
Penktasis sezonas. Suluošinta žemė, 1 knyga
„Penktasis sezonas“ – pirma distopinės maginės fantastikos trilogijos „Suluošinta žemė“ dalis. Visi trys serijos romanai laimėjo po Hugo apdovanojimą kasmet – pirmą kartą istorijoje.
Arkadijus ir Borisas Strugackiai
Piknikas šalikelėje (minkšti viršeliai)
Zona – niekur plytinti mįslinga teritorija, kurioje neveikia jokie žmonijai žinomi dėsniai, tačiau pildosi slapčiausi žmonių troškimai...
Kopos Dievo Imperatoriaus pranašystė išsipildo – Rakio dykvietėse pasirodo ypatingų fremenės gebėjimų turinti mergaitė Šiana...
Alice B. Toklas autobiografija
Pirmą kartą lietuviškai pasirodė modernizmo ikonos Gertrude Stein autobiografija, atvirai, autentiškai ir kandžiai pasakojanti apie bohemišką tarpukario Paryžių, alsavusį kūrybinės laisvės vėjais ir sutraukusį ryškiausius to laikmečio menininkus.
Pergyventi save: ilgaamžystės mokslas ir menas
Naujas žvilgsnis į mediciną, kaip nugyventi ilgiau ir kokybiškiau nei programuoja genai.
Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle (antras leidimas)
Pripažinto medicinos profesoriaus knygoje aprašytos 24 realios istorijos nukelia į keistą neurologinių sutrikimų pasaulį.
„Dariaus Žiūros teksto veikėjai, iš kurių pagrindinis yra jis pats, įtraukia į nenuspėjamus poelgių, minčių ir prisiminimų vingius, autoriui neįtikėtinai meistriškai atkuriant skausmingai atpažįstamas, bet sykiu ir nepakartojamas situacijas.“ Deimantas Narkevičius
Kopa (Su minkštu kino filmo viršeliu)
Šis kūrinys daro įtaką jau kelioms mokslinės fantastikos kūrėjų kartoms. Romano temos dabar dar aktualesnės nei tada, kai išėjo pirmas knygos leidimas: žmogaus evoliucija, genetinės manipuliacijos, karai dėl gamtos išteklių, ekologija. Kada tikslas pateisina priemones ir ką galima pasiekti žiaurumu?
Šiuolaikiniam pasauliui įvardyti Harvardo profesorės Sh. Zuboff pasiūlė terminą „surveillance capitalism“. Sekimo kapitalizmas - tai kapitalizmas, perėjęs į skaitmeninį etapą ir padėjęs iškilti naujoms skaitmeninių technologijų korporacijoms („Google“, „Microsoft“, „Apple“ ir pan.), kurios ne tik stebi, seka vartotojus ar renka jų asmens duomenis, bet ir aktyviai formuoja jų nuomones bei elgesį.
Tarytum ruošėmės tikram veiksmui. Kultūros kūrėjai ir protestas
Meno ir kultūros tyrėja Lina Michelkevičė, anksčiau tyrinėjusi dalyvavimo ir bendradarbiavimo praktikas šiuolaikiniame mene, šioje knygoje žvilgsnį nukreipia į kūrėją kaip politinę būtybę ir kelia klausimą, kaip ji prisideda prie politinio veiksmo anapus meno lauko ribų.
Naujoje biografijoje M. K. Čiurlionis pasirodo kaip energingas amžių sandūros kūrėjas, migruojantis po skirtingas sferas, įvairias šalis ir kultūras, kaip rizikuojantis ir eksperimentuojantis žmogus.
„SPQR“ buvo pačių romėnų vartota santrumpa kalbant apie savo valstybę: lot. „Senatus Populusque Romanus“, kas išvertus reiškia „Romos senatas ir žmonės“.
Lilimų knyga I dalis. Akmentakiai
Pasinėrę į paslaptingą paralelinę erdvę, matome pasaulio lygmenis, reiškiančius dvasines būsenas, sutinkame keisčiausių būtybių. Galime keliauti šiuo tekstu kaip per sapną, kartu ir stebėdamiesi, ir atpažindami save. Tai pirmoji Lilimų knyga.
29–as amžius, Žmonijos Hegemonijos visatai iškilęs pavojus. Tvyro karingųjų Benamių įsiveržimo grėsmė, neaiškūs atsimetėlės DI Technošerdies kėslai tik dar labiau priartina pavojų.
Knygoje aprašoma pirmosios XX a. pusės Lenkija, kur turtingųjų namuose plušo mažne 500 000 tarnų, daugiausia moterų, tačiau ne kartą minima ir Lietuva, Vilnius, Kaunas. Tarnaičių padėtis Lietuvoje mažai kuo skyrėsi nuo jų padėties Lenkijoje.