Paprastos beprotybės istorijos. 2-as pataisytas leidimas
Siurrealistinis Niujorko padugnių gyvenimo ir Edgaro Allano Poe poetinės beprotybės mišinys sprogsta neįtikėtina galia, skaitytojų galvose ištaškydamas visus griežtus etikos bei estetikos štampus.
„Savanaudis genas“ – evoliucinės minties klasika, sukėlusi perversmą biologijoje ir pakeitusi žmonijos požiūrį į save ir pasaulį.
Šviesoraščiai. Iš fotografo užrašų
„Nėra nieko tamsiau už šviesą – byloja senovės romėnų patarlė, tačiau tik šviesos kūdikis – fotografija – sugeba tą tamsą prašalinti.“
Stanislovas Žvirgždas
„Kinas man yra daugiau nei darbas – tai mano gyvenimas, ir kiekvienas filmas yra gyvenimo aktas.“
Andrejus Tarkovskis
Vaginos biblija. Vulva ir vagina – kaip atskirti faktus nuo mitų
Remdamasi naujais moksliniais tyrimais ir ilgamete gydytojos patirtimi autorė laužo įsigalėjusius klaidingus stereotipus kalbėdama apie tai, kas rūpi, o paklausti būna nedrąsu.
Apokalipsės nebus. Kodėl panika dėl aplinkosaugos mums kenkia
Michaelas Shellenbergeris tyrinėja, kaip nutiko, kad svarbias, bet įveikiamas aplinkosaugos problemas pradėjome suvokti kaip pasaulio pabaigą, ir kodėl labiausiai panikuojantieji linkę prieštarauti net akivaizdiems faktams.
Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović. Menininkė kalbasi su Jeannette Fischer
Taikydama psichoanalizę Jeannette Fischer bando atrasti gelmines menininkės ir jos kūrybos jungtis. Ši reta ir išskirtinė prieiga atskleidžia daug neregėtų M. Abramović pusių.
„Internatas“ – tikrais įvykiais paremtas romanas apie karą Donbase ir jame atsidūrusį daug įtakos neturintį žmogų.
D-503 nė neįsivaizduoja, kad galima gyventi kitaip – be butų permatomomis stiklo sienomis, pasimatymus reguliuojančių rožinių talonų ir nustatytų sekso valandų, Šventosios Valandalentės, Sergėtojų Biuro, visagalio Rūpintojo ir Žaliosios Sienos.
Raudonas žmogus / Juodas žmogus
„Amžinybės fjordo pranašų“ priešistorė, antra Grenlandijos trilogijos dalis.