Stebinančios erudicijos kupinas tekstas, duodantis gilų, įvairiapusį ir aiškų supratimą apie civilizaciją apskritai ir konkrečių civilizacijų istoriją.
Gyvenimo trukmė. Kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma (minkšti viršeliai)
Atrodo neginčijamas faktas, kad senti neišvengiama. O jei paaiškėtų, kad viskas, kas iki šiol pasakota apie senėjimą, – klaidinga? O jei galėtumėme pasirinkti gyvenimo trukmę?
Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes
Žymiausiu pasaulyje civilizacijų istoriku laikomas J. Diamondas lygina šešias vienokį ar kitokį neramų metą pastaraisiais laikais išgyvenusias šalis: Japoniją, Suomiją, Čilę ir Indoneziją, ir Vokietiją bei Australiją. Prisiėmusios atsakomybę, nešališkai save įvertinusios ir mokydamosi iš sektinų pavyzdžių – visai kaip žmonės – šešios šalys sunkumus įveikė sėkmingai.
Yuval Noah Harari, Daniel Casanave, David Vandermeulen
Sapiens. Žmonijos gimimas. Istorinis komiksas, l tomas
Istorinis komiksas „Sapiens. Žmonijos gimimas“ pasakoja, kaip nereikšminga beždžionė tapo Žemės planetos vadovu, gebančiu skaldyti atomus, skraidyti į Mėnulį ir keisti genetinį gyvybės kodą.
Sapiens. Glausta žmonijos istorija (minkšti viršeliai)
Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.
sud. Deimantė Purtokienė ir Redas Diržys
Daugiausia išmokau iš užrašų „Kriūkas durnas“, „Kriūkas žioplys“ ir kitų, išrašytų ant mokyklos išorinės sienos ir ant suolų... Nikodemas Krukonis
Sveiki sugrįžę į Sritį X! Visos anksčiau į šią sritį siųstos ekspedicijos – nesėkmingos ir, nepaisant surinktų duomenų, daugelis mįslių neįmintos.
Miestų atsiradimas. Amerikos moderniosios poezijos antologija
Susidomėjimas amerikiečių literatūra Lietuvoje didėja. Tačiau JAV poezijos tradicija įvairi ir daugialypė, tad vis dar lieka mažai verstų arba visai neverstų į lietuvių kalbą poetų, kurie yra padarę didžiulę įtaką JAV literatūros laukui ir pripažinti pasauliniu mastu. „Amerikos poezijos antologija“ apžvelgia būtent šiuos poetus.
„Pirmoje Nojaus Saulyčio poezijos knygoje noras nusidėti ir vaikiškas tyrumas be atvangos maišosi, įgauna pačius netikėčiausius pavidalus.“ A.K. // „Nors dar tik pavasaris, dar nebūtina kažkam (fiksuotai tapatybei, gyvenimo keliui, dievui, antrajai pusei) įsipareigoti, tačiau – autorius puikiai žino – ilgai tai nebetruks.“ V.K.
...Žiūrėdamas į neseniai mirusios motinos fotografijas Barthes'as atskleidė kiekviename vaizde glūdintį laiko paradoksą, iš proto varančią įtampą tarp būties ir nebūties...