Eka Kurniawan

Grožis lyg žaizda

Indonezija. Audringą popietę iš kapo, kuriame buvo palaidota prieš dvidešimt vienus metus, pakilo nuostabaus grožio prostitutė Devi Aju, kad atsikeršytų už savo šeimai tekusį prakeiksmą. Jos dukrų ir anūkių gyvenimas apelsinmedžių šešėlyje pilnas smurto, kraujomaišos, beprotybės ir širdgėlos. Visos šeimos merginos – kvapą gniaužiančio grožio, išskyrus vieną, kuri gimė neprilygstamai bjauri. Ir jos vardas Gražuolė...

Marina Abramović

Eiti kiaurai sienas

Marinos Abramović istorija – analogų neturinti menininkės karjera. Tai nuolatinis balansavimas ties baimės, skausmo, nuovargio ir pavojaus riba, kompromisų nepripažįstanti emocinės ir dvasinės transformacijos paieška. Šią knygą galima laikyti dar vienu gyvu ir stipriu performansu, atliktu su niekuo nepalyginamo veikėjo – ypatingo M. Abramović gyvenimo.

Patyriau absoliučią laisvę – jutau, kad mano kūnas neturi ribų, kad nėra sienų, ir skausmas nesvarbu, ir apskritai niekas nesvarbu, – mane tai svaigino.“ Marina Abramović

Ludwig Wittgenstein

Pastabos apie psichologijos filosofiją

Tai fundamentalus psichologijos sąvokų tyrimas, siekiąs atsakyti į klausimą: ar įmanoma racionaliai suvokti sielos reiškinius? Ludwigas Wittgensteinas, polemizuodamas su įtakingomis XX a. filosofijos ir psichologijos mokyklomis – hermeneutika ir geštalto psichologija, ne tik nurodo jų ribas, bet ir erdves naujam postmoderniam tikrovės matymui.

Autorių kolektyvas

Dailės kritikos (meta)metadologijos metmenys

Dailės kritikos (meta)metodologijos metmenys – ne vien dailėtyrininkams, dailės kritikams ir menininkams. Tai greičiau šakninės kritinio mąstymo genealogijos apžvalga. Tai skaudus smūgis „rimtosios“ kultūros cerberiams: atskleidžiama išnaudojamoji pastarosios kilmė, struktūrinis rasizmas ir mazochistinės savęs kolonizavimo bei nuolatinės saviapgaulės patirtys.

„Tai yra tekstinis monstras, kurio aš nepajėgiu perskaityti ir net neabejoju – niekas neskaitys... Tokios apimtys yra šantažas, o knygoje plėtojamos temos ir „problemos“ – išpūstos iš varlės pilvo!“ Monika Krikštopaitytė 

Robert Jeffrey

Džentelmenas Džonis Ramenskis

Paremta atsiminimais ir dokumentais, iliustruota nuotraukomis, ši knyga apie škotų legenda tapusio darbininkų iš Lietuvos sūnaus – talentingo seifų sprogdintojo – istoriją.  Tai baladė apie žmogaus, negalėjusio tverti be pavojų, nepaprastą gyvenimą. 

Jānis Joņevs

Jelgava 94

Jelgava – miestas už 40 km į šiaurę nuo Lietuvos sienos, Latvijoje. Ten kadaise gyveno Liudvikas XVIII, kiek vėliau buvo gaminami mikroautobusai „Latvija“, o šaliai atgavus nepriklausomybę – konvejeriu štampuotos MDA tabletės. Didžiuliuose barokiniuose rūmuose vykdavo metalo koncertai... Tada muzika buvo garsesnė, banditai pavojingesni, o plaukai ilgesni. Naktį bristi per upę į koncertą atrodė daug svarbiau nei skaičiuoti pinigus. Seni laikai, kurie nenori pasibaigti...

Arkadijus ir Borisas Strugackiai

Nevilties miestas

Šis miestas sukurtas dėl didžiojo Eksperimento. Saulė čia ryte įjungiama, o vakare išjungiama. Vienoje pusėje plyti praraja, o kitą juosia aukščiausia siena. Prižiūrimi Auklėtojų keistais dėsniais valdomame pasaulyje gyvena žmonės iš skirtingų laikotarpių ir skirtingų šalių. Ir niekas iš jų nežino Eksperimento tikrojo tikslo.

Jared Diamond

Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas

„Ginklai, mikrobai ir plienas“ ir kitos (tokios kaip „Trečioji šimpanzė“ ) Jaredo Diamondo knygos padarė autorių vienu įtakingiausių mūsų laikų istorikų. Jo plačiai naudojamos kitų mokslų (ypač geografijos, antropologijos, biologijos) žinios keitė tai, kaip mes suprantame, kodėl pasaulis tapo toks koks jis yra dabar. Šiuo metu labiausiai skaitomas pasaulyje istorikas Yuval Harari laiko Jaredą Daimondą vienų pagrindinių knygos „Sapiens: glausta žmonijos istorija“ įkvėpėjų.

Darius Pocevičius

Istoriniai Vilniaus reliktai 1944–1990, I dalis

Iš D. Pocevičiaus tyrimo matyti, kad sovietinis Vilniaus laikotarpis buvo margas, kontrastingas ir itin kontroversiškas. Analogų neturėję miesto pokyčiai knygoje atsispindi kitaip nei daugelyje ligšiolinių tyrimų, į šią istorijos atkarpą nepelnytai žiūrinčių tik per ideologinę prizmę. Pagrindiniai knygos veikėjai – ne politikos ar kultūros elitas, o naujieji vilniečiai, „pirmoji karta nuo žagrės“. 

Darius Pocevičius

100 istorinių Vilniaus reliktų

Dariaus Pocevičiaus knygos apie Vilnių jau tapo fenomenu, jos sukūrė savotišką miesto entuziastų subkultūrą – jie mieste vaikšto  ne žiūrėdami tiesiai, bet dairydamiesi aukštyn, į balkonus ar lenteles su statybų datomis, ar žemyn – į šulinių dangčius ar kitus istorinius reliktus, apie kuriuos perskaitė miesto tyrinėtojo knygose... Pasibaigus pirmosios D. Pocevičiaus knygos apie Vilnių tiražui siūlome leidimą kietu viršeliu.