Liepsnojančios smegenys. Mano beprotybės mėnuo
Tai jaudinantis medicininis detektyvas, šiurpi, bet visiškai reali istorija apie jaunos moters pastangas atsikovoti tapatybę. Knyga apie krytį į beprotybę, įkvepiantį šeimos tikėjimą ir apie diagnozę, kuria sunku patikėti.
„Elegantiškai parašyti memuarai įkvepia diskusiją apie novatorišką neuromokslą, slypintį už tūkstančius žmonių paliečiančios ligos, ir pateikia stiprių įžvalgų, kokie subjektyvūs mūsų proto veikimo principai.“ M. Ozas
„Patti Smith ir Robertas Mapplethorpeʼas ne visada buvo žymūs. Bet jie visada žinojo, kad tokie taps.“
Tom Nissley
Patti Smith ieškojo ne pragyvenimo, o nemirtingumo. Nusprendė atsidurti Blakeʼo, Baudelaireʼo, Rimbaud ir Genet kompanijoje – prilygti jiems ir pelnyti velnionišką šlovę. Visada mėgusi rašyti, skaityti ir piešti, prieš tapdama pankroko vedle, menininke, kompozitore, ji turėjo atrasti savo stilių, savo ritmą ir braižą. Apie visa tai pasakojama atvirai, lengvai, įtraukiančiai. Užburiantis bohemiškojo 7–8 dešimtmečių Niujorko portretas.
Nesibaigianti vasara. Sociologinis romanas apie meilę ir seksą
Vyriško intymumo kronika. Pirmasis lietuviškas romanas apie vyrų meilę ir seksą.
„Ilgai lauktas mokslininko prozos debiutas meistriškai rekonstruoja Lietuvos seksualinio pogrindžio labirintus. Įtraukianti, ironiška ir grafiška knyga turėtų tapti lietuviškos žydrosios kultūros, deramai pratęsiančios alternatyvių, socialiai angažuotų ir sekso nebijančių meno kūrėjų darbus, atskaitos tašku.“ Romas Zabarauskas, kino režisierius
Kiek toli galime eiti gindami tuos, kuriuos mylime?
Vienas skaitomiausių pastarojo meto trilerių. Novatoriškas atgaline tvarka besirutuliojantis pasakojimas kelia dar daugiau įtampos. Amerikiečių rašytoja Megan Miranda veda mus tamsiais nuošaliais takais, o kai jau manome einantys pažįstamu keliu, pasirodo: viskas visai kitaip. Autorė tikrai moka priblokšti.
Ypatingas išgelbėto Kauno žydo Jochanano Faino pasakojimas apie gyvenimą gete ir Paulavičių šeimos įrengtose slėptuvėse, apie Kauno peizažą karo bei pokario metais ir žydų išvykimą iš Lietuvos po 1944-ųjų. Apie visa tai pasakojama ramiai ir atvirai.
Prieš likviduojant Kauno getą, lietuvis Jonas Paulavičius ėmėsi ieškoti gabaus smuikininko Jochanano, ketindamas jį paslėpti savo namuose. Šančių geležinkelio dirbtuvių stalius Jonas, Lietuvos kariuomenės savanoris, buvo apsisprendęs su nacizmu kovoti be ginklo – gelbėdamas žmones.
Stiprios motinos – stiprūs sūnūs
Kai mama pirmąkart ant rankų paima naujagimį sūnų, vaiko akys jai sako: visas pasaulis – tai tu. Bet augančio berniuko poreikiai keičiasi, greitai jam nebereikia nuolatinio mamos buvimo šalia.
Kaip auginti sūnų, kad jis taptų mylinčiu ir tvirtu vyru?
Nuotykinės fantastikos klasika – serijos apie Tarzaną autoriaus knyga apie Marse atsidūrusį žemietį, įsimylėjusį vietinę princesę... Autoriaus nuojauta pralenkė to meto mokslo tyrimus. Egzotiška pulp fiction klasika, puikiai tinkanti visiems retro literatūros ir fantastikos klasikos mėgėjams.
Vertėjas Gražvydas Kirvaitis šią knygą skaitydavo savo vaikams, kurie susidomėję vis prašydavo tęsti istoriją. Taip ir atsirado vertimas. Šis klasikinis kūrinys lietuviškai leidžiamas pirmą kartą.
Požiūris į vaikų auginimą be dviveidiškumo: dažnai meilę gyvūnams skiepijantys tėvai čia pat vaikui paduoda maltos mėsos kotletą, lengvai atskirdami mylimus gyvūnus nuo tų, kuriuos valgome... Pats būdamas vegetaras, D. Martinelli elgiasi kur kas nuosekliau, tačiau nėra ir fanatiškas...
Ponai ir ponios, visata egzistavo daugiau kaip šimtą septyniasdešimt tūkstančių milijonų milijardų metų ir kiek mažiau nei po pusvalandžio jai ateis galas. Taigi, sveiki atvykę į „Militakį“, restoraną visatos pabaigoje!
„Romanas „Skaitalas“ – tai švirkštas su dviem adatomis, variantas be pralaimėjimų. Skaitydama galiu tik pasirinkti, ar gailėsiuos, kad esu, ar gėdysiuos, kad nesu. Bet kokiu atveju į galvą duos priminimas, kad šiame pasaulyje norisi apginti kanarėles, o žmones šaudyti nuo stogų ir bažnyčių bokštų.“