Norman Mailer

Norman Mailer

Normanas Maileris (1923–2007) – vienas įtakingiausių XX a. antrosios pusės rašytojų, viešasis intelektualas, daugiau kaip 30 knygų autorius. Gimė 1923 m. Naujajame Džersyje, užaugo Brukline, Niujorke. „Nuogieji ir mirusieji“, 1948 m. pasirodęs pirmasis romanas, iki šiol tebeskaitomas ir vis perleidžiamas. Jį autorius parašė greitai ir aistringai, po 25 puslapius per savaitę. Knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo, nes į ką tik pasibaigusį karą leido pažvelgti eilinio kario akimis. 

Iš patirties Antrajame pasauliniame kare gimusi knyga „Nuogieji ir mirusieji“ laikoma geriausiu amerikiečių romanu apie karą. Ji įtraukta į 1998 m. „Modern Library“ paskelbtą svarbiausių XX a. romanų anglų kalba šimtuką.

Grįžęs iš karo Normanas Maileris ėmėsi rašyti ir, būdamas vos 25-erių, tapo populiariu rašytoju. Stengdamasis nugalėti aukščio baimę, gyveno viršutiniame dangoraižio aukšte. Jis buvo vienas pirmųjų intelektualų, nuolat pasirodydavusių televizijoje, siekė tapti Niujorko meru.  

1968 m. pasirodžiusi negrožinė knyga „Nakties kariuomenės“ laimėjo Pulitzerio premiją ir gavo Nacionalinį knygos apdovanojimą. Antrą kartą Pulitzerį rašytojas laimėjo už romaną „Budelio giesmė“ – ir tapo vieninteliu autoriumi, iki šiol laimėjusiu šią premiją ir už grožinį, ir už negrožinį kūrinį. Romanas „Pilis miške“, vienuolikta jo knyga, tapo „New York Times“ bestseleriu. 2005 m. N. Maileris iš Nacionalinio knygų fondo gavo premiją už viso gyvenimo nuopelnus. Mirė 2007 m. Niujorke.

Apie vertėją

Didžiuojamės galėdami dirbti su vertėju Povilu Gasiuliu, kuris lietuvišką literatūrinį kontekstą praturtino tokiais autoriais kaip J. Joyce'as ar E. Hemingway ir kitais klasikais. N. Maileris – tai dar vienas labai svarbus, ryškus ir rimtas vardas, šio vertėjo dėka įnešamas į Lietuvą.

P. S. Leidykla „Kitos knygos“ kviečia pažiūrėti ne tik į knygų pavadinimus ir autorius, bet ir į vertėjus, redaktorius, dizainerius, kurie yra labai svarbūs knygoms. 

Nuotrauka – (c) Chistina Pubst

Autoriaus knygos

Norman Mailer

The Naked and the Dead

17,00 Lt   Kaina: 16,10 €

Reissue of a modern classic - the book that catapulted Norman Mailer to fame on its first publication in 1948.Based on Mailer's own experience of military service in the Philippines during World War Two, `The Naked and the Dead' is a graphically truthful and shattering portrayal of ordinary men in battle. First published in 1949, as America was still basking in the glories of the Allied victory, it altered forever the popular perception of warfare.Focusing on the experiences of a fourteen-man platoon stationed on a Japanese-held island in the South Pacific during World War II, and written in a journalistic style, it tells the moving story of the soldiers' struggle to retain a sense of dignity amidst the horror of warfare, and to find a source of meaning in their lives amisdst the sounds and fury of battle.

Norman Mailer

Nuogieji ir mirusieji

16,00 Lt   Kaina: 13,50 €

Jie nuogi, nes nėra kur pasislėpti nuo priešo akies. Jie mirę, nes ant kulnų nuolat lipa mirtis. Ir miršta jie – drauge su savo idealais, viltimis ir baimėmis. Vienintelis noras – grįžti namo gyviems – skaudžiai panašus į gyvulišką išlikimo instinktą... Amerikiečių pėstininkų divizija turi išstumti japonų pajėgas...

Iš patirties Antrajame pasauliniame kare gimusi knyga „Nuogieji ir mirusieji“ laikoma geriausiu amerikiečių romanu apie karą. Ji įtraukta į 1998 m. „Modern Library“ paskelbtą svarbiausių XX a. romanų anglų kalba šimtuką. Grįžęs iš karo Normanas Maileris ėmėsi rašyti ir, būdamas vos 25-erių, tapo populiariu rašytoju. 

Nuomonės