kitos knygos / Autoriai / Yuval Noah Harari Spausdinimui

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari (gim. 1976 m.)  – eruditas, istorikas vizionierius iš Izraelio, laikomas vienu įtakingiausių šių laikų mąstytojų. Jis – stulbinamai populiarių knygų apie žmonijos istoriją „Sapiens“ (2011, liet. 2016) ir apie tikėtiną žmonijos ateitį „Homo Deus“ (2015, lietuviškas leidimas pasirodys 2018 m. ) autorius, Jeruzalės Hebrajų universiteto profesorius, dėstytojas.

Y. N. Harari gimė Haifos mieste, sekuliarioje šeimoje. Jis yra apsigynęs daktaro disertaciją Oksforde 2002 m. Pirmiausia studijavo ir tyrinėjo viduramžių istoriją ir karo istoriją, tačiau vėliau susidomėjo didžiaisiais pasaulio istorijos procesais, makroistorija. Makroistorijos srities specialistai bando išaiškinti bendrus žmonijos kultūros dėsnius, pagal kuriuos rutuliojasi įvykiai ir procesai per ilgą laiką labai plačiame areale, skirtingose civilizacijose. Bandoma užčiuopti, kas bendra tarp įvykių ir procesų įvairiais laikotarpiais, kas keičiasi, kas atsikartoja ir kokias galima daryti bendras išvadas apie žmoniją ir jos ateitį. Vienu žymiausių makroistorikų laikomas O. Spengleris, o iš šiuolaikinių mokslininkų vienas pačių ryškiausių – Y. N. Harari. Dabartiniuose tyrimuose jis kelia klausimus: koks istorijos ir biologijos santykis? Koks esminis žmonių ir kitų gyvūnų rūšių skirtumas? Ar istorijoje veikia teisingumas? Ar istoriniai procesai vyksta kryptingai? Ar mes laimingesni už anksčiau gyvenusius savo protėvius? 

Knyga „Sapiens“, 2011 pasirodžiusi hebrajų kalba, 2014 angliškai, tapo beprotiškai populiari ne tik tarp mokslininkų, bet ir plačiuose visuomenės sluoksniuose, ji išgarsino Y. N. Harari visame pasaulyje. Knyga jau išversta į daugiau kaip 30 kalbų. Jo pasisakymus ir paskaitas per „Youtube“ žiūri šimtai tūkstančių žmonių. Nemokamą istoriko kursą internete „Trumpa žmonijos istorija“ (A Brief History of Humankind) jau išklausė daugiau nei 200 tūkstančių žmonių. Du kartus (2009 ir 2012 m.) prof. Y. N. Harari laimėjo Polonskio prizą už kūrybiškumą ir originalumą, taip pat Karo istorikų bendruomenės (Society fo Military History) apdovanojimą už straipsnius karo istorijos tematika ir kt. Ir „Facebook“ įkūrėjas Marcas Zuckerbergas susižavėjęs per savo paskyrą rekomendavo sekėjams „Sapiens“ – „didįjį žmonijos civilizacijos istorijos naratyvą“.

Autorius, pateikdamas daugybę pavyzdžių ir argumentų, tyrinėja, kaip žmonija atsidūrė ten, kur dabar esame. Remdamasis puikiu istorijos išmanymu svarsto, kokį likimą mes sau nulemsime. Antroji pasaulinį populiarumą jau pelniusi knyga „Homo Deus“, dar rengiama lietuviškai, nagrinėja XXI amžiaus galimybes, svajones ir košmarus – nuo mirties nugalėjimo, ko jau beveik pasiekėme, iki dirbtinio intelekto pasekmių. Kur link judame šiandien? Kaip apsaugoti trapų mūsų pasaulį nuo baisių griaunančių jėgų, kurias esame įgavę? Tai jau nebe tik praeities studijos. Y. N. Harari kalba apie kitą evoliucijos etapą...

Daugiau: http://www.ynharari.com/ 

Autoriaus knygos

Yuval Noah Harari

Homo deus. Glausta rytojaus istorija (minkšti viršeliai)

„Homo deus“ šokiruos. Skaityti bus smagu. Bet svarbiausia – knyga pakvies mąstyti taip, kaip dar nemąstėte.“

Yuval Noah Harari

Sapiens. Civilizacijos ramsčiai. Istorinis komiksas, II tomas

Antras knygos „Sapiens. Istorinis komiksas“ tomas „Civilizacijos ramsčiai“ atverčia lemtingą žmonijos raidos skyrių – tai žemės ūkio revoliucija. Jame sužinosime, kaip kviečiai užkariavo pasaulį; kaip neįtikima dievo ir biurokratijos santuoka sukūrė pirmąsias imperijas; ir kaip karai, epidemijos, badmečiai bei nelygybė tapo neatsiejama žmogiškosios būties dalimi.

Yuval Noah Harari

Sapiens. Glausta žmonijos istorija (minkšti viršeliai)

Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.

Yuval Noah Harari, Daniel Casanave, David Vandermeulen

Sapiens. Žmonijos gimimas. Istorinis komiksas, l tomas

Istorinis komiksas „Sapiens. Žmonijos gimimas“ pasakoja, kaip nereikšminga beždžionė tapo Žemės planetos vadovu, gebančiu skaldyti atomus, skraidyti į Mėnulį ir keisti genetinį gyvybės kodą.

Yuval Noah Harari

21 pamoka XXI amžiui (minkšti viršeliai)

Kodėl liberalioji demokratija išgyvena krizę? Kaip reaguoti į netikrų naujienų (fake news) epidemiją?  Kuri civilizacija dabar dominuoja: Vakarų? Kinijos? Islamo? Ar turėtume laukti Trečiojo pasaulinio karo? Kaip elgtis terorizmo grėsmės akivaizdoje?

Yuval Noah Harari

Sapiens. Ketvirtasis leidimas.

„Knygoje atsakoma į svarbiausius istorijos ir šiuolaikinio pasaulio keliamus klausimus.“ Jared Diamond, vienas žymiausių istorikų, knygos „Ginklai, mikrobai ir plienas“ autorius

„Y. N. Harari sudėtingus dalykus aprašo paprastai ir įtraukiančiai, drąsiomis hipotezėmis provokuoja leistis į apmąstymus ir griauna nusistovėjusias nuostatas – padėdamas geriau suprasti mūsų praeitį ir keldamas esminį klausimą: kas mūsų laukia ateityje?“
Audrius Ožalas, knygų apžvalgininkas, 15min.lt

 

Knygos leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Yuval Noah Harari

Homo deus. Glausta rytojaus istorija

„Sapiens“ autoriaus nauja knyga. Ji šokiruos, suteiks malonumo. Ir privers mąstyti kitaip, nei mąstėte iki šiol. 

Karai tapo atgyvena: šių laikų žmogui didesnė tikimybė nusižudyti, nei žūti per ginkluotą konfliktą. Badmečiai traukiasi: dažnam nutukimas virsta daug didesne grėsme už badą. Mirtis tėra techninė kliūtis: nemirtingumas pasiekiamas, tačiau jis – tikrai ne visiems. Kas mūsų laukia ateityje? Nauja evoliucijos pakopa – HOMO DEUS.

Nuomonės