Aneta Anra

Aneta Anra

Aneta Anra – rašytoja, romanų „Paleistuvės, arba Meilė pagal Niurnbergo mergelę“ (2016) ir „Katinas Temzėje“ (2008) autorė, dramaturgė, vilnietė, kalbanti anglų, prancūzų, rusų, lenkų ir italų kalbomis.

Guy Debord

Guy Debord

G. Debord'as įspėja, kad bet kokiai revoliucijai visų pirma turi būti iškeltos išsivadavimo nuo spektaklio sąlygos. Kitaip bet koks pasipriešinimas ar sukilimas pavrs dar vienu teatru.

Robertas Kudirka (khf.vu.lt nuotrauka)

Robertas Kudirka

„Nesikeikiu tik prie studentų, moterų ir vaikų.“ Doc. dr. Robertas Kudirka

Jevgenij Zamiatin

Jevgenij Zamiatin

J. Zamiatinas užaugo šventiko šeimoje dabartinėje Lipecko srityje, Lebedenėje, garsėjusioje, kaip pats rašo autobiografijoje, „kortų šuleriais, čigonais, arklių turgumis ir itin sodria rusų kalba“.

William S. Burroughs

William S. Burroughs

 Burroughsas išgarsėjo ir tapo kultine figūra 1959 m., pasirodžius Nuogiems pusryčiams – šokiruojančiam satyriniam dvidešimt vienos dalies romanui, kuris, pasak kritikų, praplėtė ne vien Amerikos literatūrą, bet ir visą šio žemyno kultūrą. Šiuo kūriniu siekta atskleisti visą realybės siaubą – iš čia ir knygos pavadinimas (tai beje, J. Kerouaco kūryba), pakomentuotas Burroughso: „parodykime jiems, ką jie valgo“. Knyga buvo garbinama dėl juodojo humoro ir maniakinių įžvalgų, bet dar labiau išgarsėjo dėl iš koto verčiančių nevaldomų nešvankybių ir kaprologinių bei sadistinių elementų srauto. Kūrinys sukėlė istorinę „Ugh“ diskusiją įtakingame britų savaitraštyje Times Literary Supplement, o Normanas Maileris pavadino W. Burroughsą „vieninteliu, galimas daiktas, dabar gyvenančiu genialiu amerikiečiu“.

Kurt Vonnegut

Kurt Vonnegut

Kurtas Vonnegutas gimė 1922 metais Indianapolyje, Indianos valstijoje (JAV). Studijavo chemiją ir mechaninę inžineriją. Antrojo pasaulinio karo metais tarnavo kariuomenėje, buvo išsiųstas kariauti į Europą, čia pateko į Vermachto nelaisvę. Laikytas Drezdene, vienas iš nedaulelio kalintų amerikiečių, išgyvenusių 1945 m. Drezdeno bombardavimą.

Irvine Welsh

Irvine Welsh

Irvinas Welshas gimė 1958 metais, Edinburge, Škotijoje. Šiame mieste praleido vaikystę ir paauglystę, baigęs mokyklą tapo televizijos mechaniku. Būdamas dvidešimties metė darbą ir persikėlė gyventi į Londoną, čia grojo gitara keliose pankroko grupėse. Kurį laiką buvo rimtai įjunkęs į heroiną ir amfetaminą.

Aldous Huxley

Aldous Huxley

Huxley gimė 1894 m. turtingoje ir žinomoje britų šeimoje. Mokėsi prestižinėje Etono gimnazijoje. Paskui ten trumpam grįžo kaip prancūzų kalbos mokytojas. Tarp jo mokinių tada buvo ir Ericas Blairas, vėliau išgarsėjęs George'o Orwello pseudonimu. Ir nors Blairas ir daugelis kitų buvo sužavėti Huxley iškalbos gebėjimais, tačiau jį prisimena kaip nekompetentingą ir beviltišką mokytoją, negalėjusį suvaldyti klasės.

Eduard Limonov

Eduard Limonov

Limonovas (tikrasis vardas – Eduardas Veniaminovičius Savenko) buvo vienturtis vaikas Stalino slaptosios policijos tarnautojo šeimoje. Gimė 1943 m. Dzeržinskio mieste, kuris tuomet buvo labiausiai užterštas Sovietų sąjungos miestas, net dabar jame vidutinė gyvenimo trukmė tesiekia maždaug 45 metus.

Užaugo Edička Ukrainoje, Charkove. Padirbėjęs „Pjautuvo ir kūjo“ motorų gamykoloje, galiausiai įsidarbino knygyne. Septintojo dešimtmečio pradžioje įsiliejo į Charkovo jaunosios bohemos gyvenimą. „Mus laikė nereikalingu jaunimėliu, ir mes, aišku, tuo labai didžiavomės“, – pasakoja vienas geriausių to meto Limonovo draugų Vagrikas Bakčianas – dailininkas, kuris ir davė Savenkai Limonovo pravardę.

John Fante

John Fante

Johnas Fante (1909–1983) – italų kilmės JAV rašytojas, apsakymų ir filmų scenarijų autorius, klasikas, iki šiol skaitytojų vertinamas už savitą kūrybinį balsą bei atvirumą. Laikomas vienu iš pagrindinių XX a. Los Andželo rašytojų. Pasakojimo stiliumi, pasaulėjauta ir subtiliu humoru neretai primena kitą JAV rašytoją imigrantą Williamą Saroyaną. Taip pat kritikų kartais lyginamas su Nathanieliu Westu ir Ernestu Hemingway.