kitos knygos / Numatoma išleisti / Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė Spausdinimui

Howard Phillips Lovecraft

Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė

Siaubo literatūra, novelės / 2017 / Iš anglų kalbos verčia Marius Burokas ir Paulius Jevsejevas /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.87/5 (Balsai: 30)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Amerikiečių rašytojas H. P. Lovecraftas (1890–1937) – vienas žinomiausių klasikinio mistinio ir siaubo pasakojimų kūrėjų. Jis, kaip ir E. A. Poe, – tamsiosios literatūrinio romantizmo pusės dainius, šiurpių peizažų ir visatų kūrėjas, niūrios atmosferos meistras. Skaitant persmelkia kosmoso šaltis. Istorijos pasakoja apie žmogaus vienatvę nepažinaus, neaprėpiamo ir siaubą keliančio kosmoso akivaizdoje. Lovecrafto tekstai – skiepai nuo viską užgožiančio mūsų egocentrizmo, nes primena žmogui, kokią nereikšmingą vietą jis užima Visatos platybėse.

Ilgą laiką buvęs pamirštas, XX a. pabaigoje – XXI a. pradžioje H. P. Lovecraftas galutinai tapo pripažintu JAV ir pasaulinės literatūros klasiku. Prieš keletą metų jo kūriniai  įtraukti ir į JAV literatūros lobyną, šis autorius tapo JAV literatūros kanono dalimi – jo kūrybos rinktinė išleista prestižinėje „The Library of America“ knygų serijoje.

Lovecrafto įtaka pasaulio kultūrai  – tiek populiariajai muzikai, pramoginiam kinui, komikso žanrui, žaidimams, tiek elitinei literatūrai, autoriniam kinui – milžiniška. Vienu iš savo mokytojų jį laikė Williamas S. Burroughsas, juo žavėjosi ir apie jį rašė Jorge Luisas Borgesas, Michelis Houllebecqas ir Joyce Carol Oates. Jis padarė įtaką ir filosofinei „spekuliatyviojo realizmo“ srovei, Lovecrafto kūrinius citavo filosofai Gilles‘is Deleuze‘as ir Felixas Guattari.

Pirmojoje lietuviškoje H. P. Lovecrafto rinktinėje – kūriniai, aprėpiantys visą jo kūrybos kelią – nuo pirmųjų iki brandžių, klasikinių apsakymų ir apysakų.  Knygoje bus tekstas apie autorių ir jo kūrybą, paties Lovecrafto rankraščių ištraukų ir piešinių.

Rinktinę sudarė ir verčia poetas, vertėjas Marius Burokas ir VU doktorantas, semiotikas, vertėjas Paulius Jevsejevas.

Nuomonės