John Fante

John Fante

Johnas Fante (1909–1983) – italų kilmės JAV rašytojas, apsakymų ir filmų scenarijų autorius, klasikas, iki šiol skaitytojų vertinamas už savitą kūrybinį balsą bei atvirumą. Laikomas vienu iš pagrindinių XX a. Los Andželo rašytojų. Pasakojimo stiliumi, pasaulėjauta ir subtiliu humoru neretai primena kitą JAV rašytoją imigrantą Williamą Saroyaną. Taip pat kritikų kartais lyginamas su Nathanieliu Westu ir Ernestu Hemingway.

Eduard Limonov

Eduard Limonov

Limonovas (tikrasis vardas – Eduardas Veniaminovičius Savenko) buvo vienturtis vaikas Stalino slaptosios policijos tarnautojo šeimoje. Gimė 1943 m. Dzeržinskio mieste, kuris tuomet buvo labiausiai užterštas Sovietų Sąjungos miestas, net dabar jame vidutinė gyvenimo trukmė tesiekia maždaug 45 metus.

Užaugo Edička Ukrainoje, Charkove. Padirbėjęs „Pjautuvo ir kūjo“ motorų gamykoloje, galiausiai įsidarbino knygyne. Septintojo dešimtmečio pradžioje įsiliejo į Charkovo jaunosios bohemos gyvenimą. „Mus laikė nereikalingu jaunimėliu, ir mes, aišku, tuo labai didžiavomės“, – pasakoja vienas geriausių to meto Limonovo draugų Vagrikas Bakčianas – dailininkas, kuris ir davė Savenkai Limonovo pravardę.

Irvine Welsh

Irvine Welsh

Irvinas Welshas gimė 1958 metais, Edinburge, Škotijoje. Šiame mieste praleido vaikystę ir paauglystę, baigęs mokyklą tapo televizijos mechaniku. Būdamas dvidešimties metė darbą ir persikėlė gyventi į Londoną, čia grojo gitara keliose pankroko grupėse. Kurį laiką buvo rimtai įjunkęs į heroiną ir amfetaminą.

Jevgenij Zamiatin

Jevgenij Zamiatin

J. Zamiatinas užaugo šventiko šeimoje dabartinėje Lipecko srityje, Lebedenėje, garsėjusioje „kortų šuleriais, čigonais, arklių turgumis ir itin sodria rusų kalba“.

Guy Debord

Guy Debord

G. Debord'as įspėja, kad bet kokiai revoliucijai visų pirma turi būti iškeltos išsivadavimo nuo spektaklio sąlygos. Kitaip bet koks pasipriešinimas ar sukilimas pavrs dar vienu teatru.

Aneta Anra

Aneta Anra

Aneta Anra – rašytoja, romanų „Paleistuvės, arba Meilė pagal Niurnbergo mergelę“ (2016) ir „Katinas Temzėje“ (2008) autorė, dramaturgė, vilnietė, kalbanti anglų, prancūzų, rusų, lenkų ir italų kalbomis.

Tomas Arūnas Rudokas

Tomas Arūnas Rudokas

Tomo Arūno Rudoko tekstai desperatiški, žmoniškai nuoširdūs ir nežmoniškai ilgesingi, persmelkti brutalios melancholijos. Tomo Arūno Rudoko kūryba turi kietai žavingą narkotinį lyriškumą.

Aleksandra Fomina

Aleksandra Fomina

„Prieš rašydama kažką konkretaus, ne improvizuoto, kurį laiką turiu pabūti viena. Tada ieškau gero popieriaus, pageidautina visiškai balto, bet ir liniuotas tinka, o štai ant languoto kažkodėl negaliu rašyti. Reikia gero tušinuko, geriausiai parkerio. Popieriaus turi būti labai daug, kad žinočiau, jog turiu laisvę jį gadinti...“

Robertas Kudirka (khf.vu.lt nuotrauka)

Robertas Kudirka

„Nesikeikiu tik prie studentų, moterų ir vaikų.“ Doc. dr. Robertas Kudirka

Dainius Liškevičius

Dainius Liškevičius

Dainius Liškevičius – menininkas, išgarsėjęs projektu „Muziejus“. Jau keliose meno bienalėse įvairiose Europos šalyse pabuvojęs (2015-aisiais Lietuvai menininkas atstovavo Venecijos bienalėje) Dainiaus Liškevičiaus  „Muziejus“ vaizdžiai rodo trijų paslaptingų Lietuvos asmenybių – paskutinio Lietuvos partizano (?) Antano Kraujelio, maištininko Romo Kalantos ir Rembrandto šedevrą Ermitažo muziejuje peiliu išraižiusio ir sieros rūgštimi apipylusio Broniaus Maigio – likimus.