kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti Spausdinimui

Shoshana Zuboff

Sekimo kapitalizmo amžius

Planuojama išleisti: 2024 m.

Šiuolaikiniam pasauliui įvardyti Harvardo profesorės Sh. Zuboff pasiūlė terminą „surveillance capitalism“. Sekimo kapitalizmas - tai kapitalizmas, perėjęs į skaitmeninį etapą ir padėjęs iškilti naujoms skaitmeninių technologijų korporacijoms („Google“, „Microsoft“, „Apple“ ir pan.), kurios ne tik stebi, seka vartotojus ar renka jų asmens duomenis, bet ir aktyviai formuoja jų nuomones bei elgesį.

Lina Michelkevičė

Tarytum ruošėmės tikram veiksmui. Kultūros kūrėjai ir protestas

Planuojama išleisti: 2024 m.

Meno ir kultūros tyrėja Lina Michelkevičė, anksčiau tyrinėjusi dalyvavimo ir bendradarbiavimo praktikas šiuolaikiniame mene, šioje knygoje žvilgsnį nukreipia į kūrėją kaip politinę būtybę ir kelia klausimą, kaip ji prisideda prie politinio veiksmo anapus meno lauko ribų.

Šarūnas Nakas

Čiurlionio kryptis

Planuojama išleisti: 2025 m.

Naujoje biografijoje M. K. Čiurlionis pasirodo kaip energingas amžių sandūros kūrėjas, migruojantis po skirtingas sferas, įvairias šalis ir kultūras, kaip rizikuojantis ir eksperimentuojantis žmogus.

Mary Beard

SPQR. Senovės Romos istorija

Planuojama išleisti: 2025 m.

„SPQR“ buvo pačių romėnų vartota santrumpa kalbant apie savo valstybę: lot. „Senatus Populusque Romanus“, kas išvertus reiškia „Romos senatas ir žmonės“.

Gintautas Mažeikis

Lilimų knyga I dalis. Akmentakiai

Planuojama išleisti: 2025 m.

Pasinėrę į paslaptingą paralelinę erdvę, matome pasaulio lygmenis, reiškiančius dvasines būsenas, sutinkame keisčiausių būtybių. Galime keliauti šiuo tekstu kaip per sapną, kartu ir stebėdamiesi, ir atpažindami save. Tai pirmoji Lilimų knyga.

Dan Simmons

Hiperionas

Planuojama išleisti: 2025 m.

29–as amžius, Žmonijos Hegemonijos visatai iškilęs pavojus. Tvyro karingųjų Benamių įsiveržimo grėsmė, neaiškūs atsimetėlės DI Technošerdies kėslai tik dar labiau priartina pavojų.

Joanna Kuciel-Frydryszak

Tarnaitės visa kam

Planuojama išleisti: 2025 m.

Knygoje aprašoma pirmosios XX a. pusės Lenkija, kur turtingųjų namuose plušo mažne 500 000 tarnų, daugiausia moterų, tačiau ne kartą minima ir Lietuva, Vilnius, Kaunas. Tarnaičių padėtis Lietuvoje mažai kuo skyrėsi nuo jų padėties Lenkijoje.