kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti Spausdinimui
Šiuolaikiniam pasauliui įvardyti Harvardo profesorės Sh. Zuboff pasiūlė terminą „surveillance capitalism“. Sekimo kapitalizmas - tai kapitalizmas, perėjęs į skaitmeninį etapą ir padėjęs iškilti naujoms skaitmeninių technologijų korporacijoms („Google“, „Microsoft“, „Apple“ ir pan.), kurios ne tik stebi, seka vartotojus ar renka jų asmens duomenis, bet ir aktyviai formuoja jų nuomones bei elgesį.
Naujoje biografijoje M. K. Čiurlionis pasirodo kaip energingas amžių sandūros kūrėjas, migruojantis po skirtingas sferas, įvairias šalis ir kultūras, kaip rizikuojantis ir eksperimentuojantis žmogus.
„SPQR“ buvo pačių romėnų vartota santrumpa kalbant apie savo valstybę: lot. „Senatus Populusque Romanus“, kas išvertus reiškia „Romos senatas ir žmonės“.
„Kasdienių daiktų dizainas“ pasižymi praktine nauda. Išsamiai aprašyta dizaino metodika, filosofija ir psichologija rodo, kad dažnu atveju, kai žmogui nepatogu naudoti vieną ar kitą daiktą, pavyzdžiui, elektros jungtuką, – tai dizainerio, o ne vartotojo kaltė.
29–as amžius, Žmonijos Hegemonijos visatai iškilęs pavojus. Tvyro karingųjų Benamių įsiveržimo grėsmė, neaiškūs atsimetėlės DI Technošerdies kėslai tik dar labiau priartina pavojų.
Knygoje aprašoma pirmosios XX a. pusės Lenkija, kur turtingųjų namuose plušo mažne 500 000 tarnų, daugiausia moterų, tačiau ne kartą minima ir Lietuva, Vilnius, Kaunas. Tarnaičių padėtis Lietuvoje mažai kuo skyrėsi nuo jų padėties Lenkijoje.