Manuel Puig

Moters vorės pabučiavimas

M. Puigas – Argentinos prozininkas, dramaturgas ir kino scenaristas, vienas impozantiškiausių ir paslaptingiausių XX amžiaus Lotynų Amerikos rašytojų.

Bret Easton Ellis

Amerikos psichopatas

21 m. amžiaus amerikietį Bretą Eastoną Ellisą 1985 m. skaitytojai atrado kaip kartos šauklį, atstovaujantį devintojo dešimtmečio jaunimui. „Amerikos psichopatas“ tapo antruoju rašytojo karjeros laipteliu – knyga, nors kritikų ir smerkiama už besaikį smurtą, išsaugojo autoriui laikmečio kronikininko vardą. Romane Ellisas užfiksavo amoralią, iš vidaus irstančią visuomenę.

Vytautas Rubavičius

Lietuva: korupcinė demokratija

 Visos politinės jėgos tvirtino demokratinei valstybei ir visuomenei būtiną valdžių atskyrimo principą, tačiau tas principas Lietuvoje buvo grindžiamas kitu, esminiu – politinės valdžios atskyrimo nuo visuomenės ir tautos principu, kuris įsitvirtino visose valdžios „šakose“. Ką piliečiai berinktų, valdys tie patys ir taip pat.

J. G. Ballard

Saulės imperija

Autobiografinis pasakojimas, tiriantis paties ekstremaliausio XX a. žmonijos įvykio – II-ojo pasaulinio karo – įtaką žmogaus psichikai. Kraupioje bado, mirčių ir žmonių žiaurumo istorijoje autorius nuoširdžiai pasakoja, ką jis pats – vienuolikmetis anglų paauglys – patyrė japonų okupuotame Šanchajuje bei Lunghua koncentracijos stovykloje. Be jokių moralės skrupulų fiksuojantis baisias karo žaizdas berniuko sąmonėje, rašytojas sukūrė širdį veriantį perspėjimą žmonijai, pasidavusiai smurto, galios ir dominavimo kultui.

Jean Baudrillard

Vartotojų visuomenė

Garsaus prancūzų sociologo ir filosofo Jeano Baudrillardo „Vartotojų visuomenė: mitai ir struktūros“, pasirodė XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Knyga, užčiuopusi „vartojimo visuomenės“ pamatines problemas išsivysčiusiose Europos šalyse, pateikia kritinę tokios visuomenės analizę. Jeanas Baudrillardas yra vienas įtakingiausių postmodernizmo teoretikų.

Chuck Palahniuk

Nematomi monstrai

... grotesko, ironijos ir intelekto skalpeliu perskrodžia kraujuojančius nupoliruotos visuomenės vidurius. Jis – profesionalus kraštutinių sprendimų meistras, todėl jo herojai gauna vienintelę galimybę išgelbėti savo gyvenimus – nedovanotiną klaidą.

Stasys Jakeliūnas

Lietuvos krizės anatomija

 2009 metų pradžioje žurnalas „Time“ sudarė globalios finansų krizės kaltininkų sąrašą... Atėjo metas pateikti ir lietuvišką sąrašą...

José Saramago

Evangelija pagal Jėzų Kristų

Šioje aistringoje bei vaizdingoje literatūrinėje fantazijoje perteikiama ne tik Jėzaus, bet ir iki šiol negirdėta jo tėvo Juozapo kaltės drama, prieš akis nušvinta kasdienis būrio vaikų apspistos kuklios jo Motinos gyvenimas, skaidrūs meilės išmintingajai Marijai Magdalietei jausmai...

Charles Bukowski

Holivudas

Norit sužinoti kiek išgeria Faye Dunaway, Seanas Pennas ir Mickey Rourke‘as? Ar iš tiesų režisierius Werneris Herzogas toks pamišęs? Ar Madonna tais laikais duodavo visiems? Kuo čia dėtas Jeanas Paulis Sartre‘as ir Jackas Kerouackas?

Jim Carroll

Krepšininko dienoraščiai

„Krepšininko dienoraščiai“ – klasika tapęs autobiografinis kūrinys, pasakojantis apie jauno, purvinose septintojo dešimtmečio Niujorko gatvėse bręstančio pasiutvaikio gyvenimą. Pasirodžius šiai knygai, Jimas Carrollis tapo tikru literatūros undergroundo dievuku.