kitos knygos / Knygos / Liepsnojančios smegenys. Mano beprotybės mėnuo Spausdinimui

Susannah Cahalan

Liepsnojančios smegenys. Mano beprotybės mėnuo

Atsiminimai, medicininis detektyvas / 2017 m. / ISBN 978-609-427-309-4 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-308-7 (el. knyga) / 328 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų k. vertė Austėja Banytė, redaktorė Neringa Mikalauskienė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.38/5 (Balsai: 8)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

24-erių Susannah Cahalan atsibudo ligoninės palatoje viena, pririšta prie lovos. Negalėjo nei judėti, nei kalbėti. Neprisiminė, kaip ten atsidūrė. Dar visai neseniai ji buvo perspektyvi, sveika ir laiminga moteris, dirbanti dideliame Niujorko laikraštyje, ką tik užmezgusi pirmus rimtus santykius... Ir akimirksniu tapo nestabilia, agresyvia psichine ligone. Kas nutiko?

Tai jaudinantis medicininis detektyvas, šiurpi, bet visiškai reali istorija apie jaunos moters pastangas atsikovoti tapatybę. Knyga apie krytį į beprotybę, įkvepiantį šeimos tikėjimą ir apie diagnozę, kuria sunku patikėti.

Susannah Cahalan – „New York Post“ žurnalistė jau dešimt metų. Už straipsnį „Mano paslaptingas prarastas beprotybės mėnuo“, kuriuo pagrįsta ši knyga, gavo Silūro apdovanojimą. Pagal knygą yra sukurtas filmas („Brain on Fire“, 2016).

 

***

„Elegantiškai parašyti memuarai įkvepia diskusiją apie novatorišką neuromokslą, slypintį už tūkstančius žmonių paliečiančios ligos, ir pateikia stiprių įžvalgų, kokie subjektyvūs mūsų proto veikimo principai.“

Mehmetas Ozas, Niujorko Presbyterian-Columbia medicinos centro profesorius

 

„Cahalan beveik neprisimena mėnesį trukusios savo beprotybės <...>. Tačiau jai pavyko tą prarastą laiką susigrąžinti ir nepalikti pasakojime jokių spragų.“

The Daily Texan

 

„Šaunuolė Cahalan – patekusi į pragarą, bet iš ten grįžusi, ji aprašė savo kelionę taip jautriai, kad iš to naudos galime turėti mes visi.“

Barbara Arrowsmith-Young, „The Woman Who Changed Her Brain“ autorė

Nuomonės