kitos knygos / Knygos / Psichoanalitinis atvejo formulavimas Spausdinimui

Nancy McWilliams

Psichoanalitinis atvejo formulavimas

Psichologija / 2016 m. / ISBN 978-609-427-239-4 / 312 psl. / kietais viršeliais / iš anglų kalbos vertė Audronė Nemanienė / Dizainerė Marija Mlinkauskaitė

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Ši knyga siekia struktūruoti sunkumus, kylančius mėginant iš tikrųjų suprasti žmogų, ypač pradedantiems psichoterapeutams. Tai ne techninis vadovas, o veikiau studija, nagrinėjanti, kaip galime konceptualizuoti žmogaus psichologiją, peržengdami diagnostines kategorijas ir laikydamiesi kelių požiūrio taškų. 

Šia knyga apie atvejo konceptualizavimą autorė mėgina išsaugoti atidumą, kuriam didžiulę grėsmę kelia šiandien vyraujantys griežtai statistiniai, išvadomis nesiremiantys ir kategoriniai psichopatologijos ir gydymo modeliai. Nors šie konstruktai reikalingi epidemiologiniams tyrimams ir dokumentavimui,  kartu jie atspindi ir didžiulių korporacijų bei valstybinių institucijų interesus, neišvengiamai ignoruojančius kenčiančio žmogaus ilgalaikę gerovę. Milžiniškos sistemos iš esmės abejingos – tą žino bet kuris Rytų Europos gyventojas, – ir šis abejingumas gali būti itin pavojingas, kai kalbame apie emocines ir psichines problemas, turint omeny, koks sudėtingas, nepastovus, o kartais net traumuojantis gali būti gyvenimas globalizacijos eroje.

Farmacijos kompanijos itin suinteresuotos supaprastinti psichinės sveikatos sunkumus, kad galėtų pardavinėti vaistus nuo atskirų „ligų“. Draudimo įmonės ir valstybinės institucijos visaip stengiasi sumažinti išlaidas, todėl pirmenybę teikia tokioms diagnozėms ir gydymui, kurie žada greitai pašalinti simptomus, pernelyg nesidomint kenčiančiu žmogumi. 

„Norėdami išsaugoti psichoterapinį požiūrį, vertą daugumos geriausių psichinės sveikatos apsaugos srityje dirbančių psichoterapeutų entuziazmo, patyrę profesionalai turėtų nuolat akcentuoti tikro supratimo ir tikrų pokyčių sudėtingumą bei iššūkius. Tikiuosi, ši knyga palaikys mano kolegas Lietuvoje, ginančius trapų meistriškumą nuo neišvengiamo biurokratinio puolimo prieš individualų subjektyvumą.“ 

Apie autorę

Dr. Nancy McWilliams dėsto psichoanalizės teoriją ir terapiją Niu Džersio valstijos universitete, Rutgerso taikomosios ir profesionaliosios psichologijos magistrantūros studentams. Būdama Niu Džersio psichoanalizės ir psichoterapijos instituto bei Nacionalinės psichoanalitinės psichologų asociacijos vyresnioji psichoanalitikė, ji verčiasi privačia psichodinaminės psichoterapijos ir supervizijų praktika Flemingtone, Niu Džersio valstijoje. Ankstesnė jos knyga Psichoanalitinė diagnostika: asmenybės samprata klinikiniame procese (Psychoanalytic Diagnosis: Understanding Personality Structure in the Clinical Process, Guilford Press, 1994) tapo parankiu vadovėliu daugeliui psichoterapeutų rengimo programų tiek Jungtinėse Valstijose, tiek už jos ribų. Be to, ji yra daugelio straipsnių ir knygų skyrių, skirtų asmenybės, psichoterapijos, seksualumo, feminizmo ir šiuolaikiniams psichopatologijos klausimams, autorė. 

Fotofrafijos šaltinis: http://www.aps-tn.org/events_april5.html

Nuomonės

Tekstai nors ir akademiški, bet lengvai skaitomi ir suprantami. Tuo, pavyzdžiui, stipriai skiriasi nuo kai kurių Lietuvos autorių knygų psichoanalitine tematika, kurių veikalai sunkiai įveikiami, nuobodūs ir ne parašyti, o negrabiai išversti.
Labai esu dėkingas ,,KK" leidyklai už tokių autorių knygų vertimą.
Savo dėkingumą išreikšiu įsigydymas šią knygą :)