kitos knygos / Knygos / Skaityk literatūrą kaip profesorius. Gyvas ir smagus skaitymo tarp eilučių vadovas Spausdinimui

Thomas C. Foster

Skaityk literatūrą kaip profesorius. Gyvas ir smagus skaitymo tarp eilučių vadovas

Negrožinė literatūra / 2021 m. / ISBN 978-609-427-475-6 / 336 psl. / Minkštais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys / Redaktorė Lolita Petrašiūnaitė / Dizaineris Tauras Stalnionis / Maketavo Marija Mlinkauskaitė /

  • Rezultatas: 4/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4/5 (Balsai: 11)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Mėgstate literatūrą? Patinka mąstyti, džiaugtis ar liūdėti drauge su veikėjais ir būti nešamiems siužeto srovės? O gal norėtųsi panerti kiek giliau ir sužinoti, ką herojaus poelgis ar pažįstamas simbolis reiškia ne tik konkrečioje knygoje, bet ir mūsų – Vakarų – kultūroje apskritai? Kaip yra padaryti žymiausi literatūros kūriniai? Grožiniame tekste kiekviena detalė turi paskirtį, ir šios knygos autorius padės jas atpažinti ir perprasti.

Ką reiškia, kai herojus ar herojė keliauja dulkėtu keliu ar vaišina gėrimu bendražygį? O jei užklumpa lietus? Kaip literatūros kūriniuose veikia Biblijos motyvai ar geografija? Ar sunku buvo autoriams meilės scenas aprašyti karalienės Viktorijos laikais? O vėliau?

Th. C. Fosteris kviečia kartu patyrinėti literatūros vandenyno gelmes ir atrasti, kokie dėsniai veikia dar nepažintuose mėgstamų tekstų kloduose. Perskaitę šią šmaikščią ir įtraukiančią literatūros apžvalgą, į grožinius kūrinius žvelgsite naujomis akimis, per literatūrą suvoksite gilumines kultūros struktūras, o knygos teiks dar didesnį skaitymo malonumą.

---

„…akcentuoju <...>: kai tik [knygoje] žmonės drauge valgo arba geria, tai yra komunija. Kažkodėl tai dažnai sutinkama šokiruota veido išraiška, mat daugeliui skaitytojų komunija reiškia tik vienintelį dalyką. Nors labai svarbi, ta reikšmė ne vienintelė. <...> Kone visos religijos turi kokias nors liturgines ar socialines apeigas, kuriose susibūrę tikintieji dalinasi maistu. Todėl turiu paaiškinti, kad kaip santykiavimas, be seksualinės, turi kitų reikšmių, ar bent anksčiau turėjo, taip ir ne visos komunijos yra šventos. <...> Realiame pasaulyje bendras duonos laužymas yra dalinimosi ir taikos ženklas, nes jeigu laužote duoną, tai nedaužote galvų.

---

Thomas C. Fosteris (gim. 1950) yra Mičigano-Flinto universiteto anglų kalbos ir literatūros profesorius emeritas, dėstė klasikinę ir šiuolaikinę literatūrą, dramą ir poeziją, vedė kūrybinio rašymo kursus.

Nuomonės