Anna Kavan

Ledas

Beribė fantazija, kurioje aštrūs kaip ledo kristalai jausmai įtikina sava logika.

Ursula K. Le Guin

Kairė tamsos ranka

Keistoje šaltoje planetoje, kur nekyla karai ir kur žmonės neturi pastovių lyčių, dviejų žmonių – vietinio ir žemiečio – kelionė per ledyną padeda suprasti, kad draugystei ir meilei skirtybės netruko. Mokslinės fantastikos klasika. 

Kurt Vonnegut

Sveiki atvykę į beždžionyną (atnaujintas leidimas)

„Sveiki atvykę į beždžionyną“ ir kitos 24 novelės sudėtos į to paties pavadinimo rinkinį, yra pasak paties satyros ir juodojo humoro meistro, „privačios verslininkystės vaisius“, nes daugelis jų buvo sukurtos „parduoti“ Playboy ir kitiems leidiniams.

Norman Doidge

Smegenų gebėjimas gyti

Knyga apie natūralius būdus, pažadinančius smegenų gebėjimą keistis ir leidžiančius išsiversti be sudėtingų operacijų ar vaistų.

David Byrne

Kaip veikia muzika

„Muzikos mes nekuriame – tai ji mus kuria. Greičiausiai tai ir yra visa šios knygos esmė.“

Jeanette Winterson

Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai

Autobiografiniais faktais grįstas romanas pasakoja apie jaunos asmenybės drąsą rinktis savąjį kelią ir išsivaduoti iš kitų žmonių lūkesčių.

Jared Diamond

Žlugimas. Kaip visuomenės pasirenka sėkmę arba pragaištį

Pulitzerio premijos laureatas, geografas ir istorikas Jaredas Diamondas jau klasikine laikomoje knygoje – „Žlugimas“ (2005) – tiria, kaip politiniai konfliktai, klimato kaita ir demografinis sprogimas sukuria sąlygas civilizacijai žlugti. Autorius aptaria ir jau išnykusias praeities civilizacijas, ir tas, kurioms pavyko išlikti.

Howard Phillips Lovecraft

Tykantis tamsoje. Atnaujintas leidimas

Pirmojoje lietuviškoje H. P. Lovecrafto rinktinėje – apsakymai ir apysakos, aprėpiantys visą jo kūrybos kelią.

bell hooks

Viskas apie meilę. Nauji požiūriai

Nebanali filosofinė knyga apie meilę kaip apie brandžios asmenybės veiksmą, o ne efemerišką jausmą; meilė autorei yra kaip bet kokio santykio su savimi ar kitu pamatas.

Louis-Ferdinand Céline

Karas

Naujai atrastame Louis-Ferdinand’o Céline’o rankraštyje karas vaizduojamas kaip mirtinas užkratas, o kaip priešnuodis jam – seksualumas.