kitos knygos / Knygos Spausdinimui
„2666“ Čilės rašytoją R. Bolaño išgarsino kaip postmodernios apokalipsės dainių – savo kūryba jis tarsi žada viltį, bet kuo toliau, tuo labiau ji sklaidosi, o grėsmės ir beprotybės nuojauta stiprėja. Personažai nuolat atsiduria jiems nesuprantamose situacijose, kurios juos tarsi psichologiškai paralyžiuoja, ir tas situacijų nesuvokimas arba jų absurdiškumas kelia baimę ir siaubą.
Trečioji P. Wohllebeno knyga atskleidžia įvairių gyvybės formų sąveikas, kurios yra būtinos gyvybei Žemėje palaikyti. Ar tikrai nukritęs lapas gali paveikti Žemės sukimąsi, o spygliuočiai medžiai – sukelti lietų? Kokį poveikį vieni kitiems daro augalai ir gyvūnai?
Žolės lapai. Poezijos rinktinė
Waltas Whitmanas – poetas, įtvirtinęs verlibrą ir įrodęs, kad eilėraštis gali būti nerimuotas. Jo gaivališki tekstai persmelkti gyvenimo realumo pojūčio ir nuoširdaus paprastumo. Žmogus jam – laisvas ir nevaržomas socialinių luomų, godus gyventi, mėgautis, pažinti, tirti ir stebėtis Žemės ir visos Visatos vaikas.
Lucia Berlin – Amerikos rašytoja, atradusi visai naują kalbėjimo būdą. Ji – nuostabi gyvenimo stebėtoja, stiprios moters, kurios nelepina gyvenimas, tipažas. Dirbdama įvairius darbus ji išlaikė save ir vaikus. Tikros patirties įkvėptos novelės – apie žmones, kurie stengiasi išgyventi, dirba, nepasiduoda. Juokinga ir truputį liūdna, bet kovinga knyga. Sakoma, kad ši autorė – moteriškoji Ch. Bukowskio atsvara.
Pirmasis ir vienas žymiausių vengrų autoriaus kūrinių „Šėtoniškas tango“ – tai į 9 kalbas išverstas žmogaus vizijų, svajonių sudužimo romanas: dabartis nepalieka nė menkiausių vilčių, o ateitis daugiau negu miglota. 2015 laimėtas „Man Booker“, 1994 metais sukurtas kultinis Béla Tarro kino filmas.
Ar androidai svajoja apie elektrines avis?
Kad ir kur nueitum, iš tavęs bus reikalaujama daryti bloga. Tai esminė gyvenimo sąlyga – prievartinis reikalavimas eiti prieš save. Kurį laiką jam turi paklusti kiekviena gyva būtybė. Tai juodžiausia tamsa, kūrinijos pralaimėjimas; tai prakeiksmo, mintančio viskuo, kas gyva, išsipildymas. Bet kuriame visatos taške.
Anglo opijaus mėgėjo išpažintis
Thomas de Quincey (1785–1859) – talentingas anglų žurnalistas, vertėjas ir eseistas, viešai prisipažinęs apie priklausomybę nuo opijaus – savo istoriją papasakojęs knygoje „Anglo opijaus mėgėjo išpažintis“ – buvo visuomenės negailestingai pasmerktas. Tačiau daugybė skaitytojų su pasimėgavimu skaitė ir tebeskaito šią drąsią išpažintį.
Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus
Visame pasaulyje žinomas kosmologas ir svarbios knygos „Trumpa laiko istorija“ autorius palieka mums savo paskutines mintis apie svarbiausius klausimus, su kuriais susiduria žmonija. Ar žmonija išliks? Ar turėtume kolonizuoti kosmosą? Ar Dievas egzistuoja?
"Astrofizika skubantiems" lengvai ir suprantamai pasakoja apie didįjį sprogimą, juodąsias skyles, tamsiąją materiją, planetas ir kitas įdomybes. Neil deGrasse Tysonas supažindina skaitytoją su mokslininkais, kurių atradimai vienoje ar kitoje srityje paliko žymų įspaudą ir norėdamas padėti lengviau suprasti dažnai panaudoja tokius pavyzdžius, kuriuos nesunkiai galima sutikti savo kasdienybėje, todėl kosminiai toliai nebeatrodo tokie tolimi.
Pokalbis su dukra apie ekonomiką
Kas yra pinigai ir kodėl egzistuoja skolos? Kas yra infliacija, defliacija bei palūkanos? Ekonomika – tai ne tik mokslas, bet ir idėjų mūšio laukas, kur galingieji kovoja dėl mūsų lojalumo. Yanis Varoufakis paaiškina, kaip prasidėjo ekonomikos drama ir kaip galiausiai ekonomika tapo visa apimanti ir ėmė lemti pasaulio visuomenių likimus. Knygoje autorius atsako į svarbiausius klausimus apie pinigus, galią ir nelygybę.